15. 9. 2019 | Filip Hulín

Stadion vyráží do Prahy, zůstane nadále neporažen?

Po domácí bitvě s Frýdkem-Místkem je tu v rychlém sledu další duel. Stadion se utká s pražskou Slavií, která má na svém kontě zatím jediný bod, když v úvodním kole nestačila po prodloužení na ústecký Slovan, a potom padla i v Benátkách. Kališníkům se daří o dost lépe, mají totiž na svém kontě již pět bodů. Potvrdí Stadion roli favorita a připíše si další výhru?

Údaje před

Benátky - Slavia 1:3
poslední utkání
Litoměřic - Frýdek 3:2sn

Litoměřice čeká další zápas, tentokrát na ledě pražské Slavie, které se v úvodních kolech příliš nedaří. Sešívaní přes léto posílili a určitě budou chtít zlepšit vstup do sezony už v zápase se Stadionem.

I v této sezoně bude kádr Slavie složen z dravého mládí a zkušeností. Tým Pražanů opustilo šest hráčů, sedm ale sešívané posílilo. Největší posilou je bezesporu Petr Vampola, tento zkušený matador má na svém kontě téměř šest set extraligových startů. Další posilou je i exlitoměřický brankář Martin Michajlov. Do Edenu se přesunuli i obránci Petr Hořava, vrátili se Marek Ryzák a Vojtěch Šmíd. Na zkoušce uspěl Filip Kuťák. Naposledy přišel z Hradce Adam Kubík.

Sešívaný dres v této sezoně naopak neoblékne brankář Lukáš Sochůrek a útočník Filip Heldák, kteří zamířili do druholigové Kobry Praha. Do zámoří odešel obránce Jan Štibingr. Lukáš Krejčík se dohodl s Prostějovem, Jaromír Kverka zamířil k nováčk3ovi ze Sokolova a Zdeněk Kubica našel nové působiště v Porubě.

V úvodu nové sezony se sešívaným příliš nedaří. V prvním kole prohráli na domácím ledě s Ústím po prodloužení, když alespoň bod zajistil pět minut před koncem Kuťák. Další zápas odehráli Pražané na ledě Benátek, kde opět prohráli, tentokrát 1:3. Jediný gól vstřelil novic v červenobílém dresu Petr Vampola. Sešívaní se tak nacházejí až na čtrnáctém místě tabulky.

Bilance z loňska hovoří pro Stadionu

V předcházející sezoně se ve vzájemných zápasech více dařilo kališníkům. Úvodní zápas sice Slavia na domácím ledě ovládla 2:0, další utkání ale opanoval Stadion. První domácí zápas Litoměřice vyhrály 6:2. Ve třetím vzájemném střetnutí v Edenu se kališníci dlouho drželi ve vedení, slávisté ale v poslední třetině udeřili a poslali zápas do prodloužení a posléze i do samostatných nájezdů, ve kterých byl úspěšnější Stadion. Poslední vzájemný zápas, jenž byl velmi důležitý pro domácí v bitvě o play-off, rozhodl minutu před koncem Marcel, když svou střelou překonal Šorfa.

Stadionu se v úvodu sezony daří, nejprve zvítězil na ledě Benátek nad Jizerou, zásluhou výborné třetí třetiny a dvougólového Střondaly. Poté doma přetlačil i Frýdek Místek po nájezdech, které rozhodl dvěma úspěšnými nájezdy Korkiakoski. Kališníci si tak hned v úvodu sezony připsali dvě výhry a momentálně se nacházejí na čtvrtém místě tabulky.

Jak si Litoměřice povedou na ledě pražské Slavie? Úvodní buly v Edenu bude vhozeno v 18 hodin. Přímý přenos bude k dispozici na Hokejka TV, textový pak na onlajny.com.