1. 11. 2018 | Martina Kramerová

Stadion vítá nováčka. Útočné řady kališníků doplní Dan Przybyla

Litoměřice vítají novou posilu útočných řad. Kališnický dres navlékne forvard Dan Przybyla, který doposud působil ve Frýdku-Místku. Ve Stadionu nahradí Ondřeje Machalu, jenž putuje opačným směrem. Klub bude využívat služby devatenáctiletého mládežnického reprezentanta prozatím do konce kalendářního roku.

Podoba soupisky kališníků opět dozná změn. Místo Ondřeje Machaly, který odešel do Frýdku, bude v dresu Stadionu nově nastupovat Dan Przybyla. Ten by měl oblékat modrooranžové barvy prozatím do konce kalendářního roku.

„Mezi Litoměřicemi a Frýdkem došlo k výměně projektových hráčů. Machala bude působit ve Frýdku, kde bude víc na očích trenérovi dvacítky Václavu Varaďovi. Przybyla naopak bude trénovat pod Davidem Brukem, jenž koučuje devatenáctku,“ řekl o hráčském trejdu sportovní manažer Miroslav Přerost.

Devatenáctiletý Przybyla prošel mládežnickými kategoriemi Třince a v uplynulém roce poprvé nakoukl do dospělého hokeje. V dresu prvoligového Frýdku-Místku odehrál čtyřicet zápasů, v nichž zaznamenal čtrnáct kanadských bodů za pět branek a devět asistencí.

V dresu rysů začal i letošní soutěžní ročník a během devatenácti duelů zapsal do statistik tři góly a pět nahrávek. Třinecký rodák se pravidelně objevuje i v mládežnických reprezentacích. Momentálně nechybí ani v nominaci národního týmu do devatenácti let pro trojzápas s Finskem.