16. 11. 2018 | Martina Kramerová

Stadion versus Dukla. Kališníci razí na horkou půdu Jihlavy

Proti Benátkám ukořistili triumf, teď chtějí slavit ještě lepší „úlovek“. Procházka růžovým sadem to ale rozhodně nebude. Kališníci totiž vyrážejí na horkou půdu druhé Jihlavy. V prvním vzájemném duelu Stadion dokázal mužstvo z Vysočiny porazit, když opanoval skóre trefou z prodloužení. Další měření sil se však neodehraje v Kalich Areně, ale přímo v baště Jihlavských. Na Horáckém zimním stadionu. Přivezou Litoměřice body, nebo se budou muset sklonit před papírovým favoritem?

Litoměřice - Benátky 2:1p

Rozběhnutý seriál Chance ligy sice na týden přerušila reprezentační pauza, už v pondělí ale byly týmy opět „na značkách“ a druhá nejvyšší soutěž odmávala pokračování. Stadion měl kvůli přeloženému duelu se Vsetínem volno, a tak se opět představil na ledě až ve středu, kdy v Kalich Areně přivítal Benátky.

Velká bitva dvou zeměpisně blízkých soupeřů skončila po základní hrací době nerozhodně a o vítězi muselo rozhodnout prodloužení, v němž vystřelil kališníkům o bod navíc Korkiakoski.

Po Středočeších, kteří se nacházejí takřka na chvostu ligové tabulky, však přichází na řadu zcela jiný soupeř. Jihlava v posledních třech duelech dominovala a vyhoupla se už na druhou příčku celkového pořadí. Na Horáckém zimním stadionu se tak očekává velká řežba.

42
Jen tolik branek prozatím inkasovala Jihlava. Zatěžkají kališníci její konto?

Podle výsledku prvního vzájemného střetnutí by mohl mít navíc Stadion, jenž si s Duklou na domácím hřišti skvěle poradil a bral výhru 4:3 po prodloužení. Rozhodující trefu vsítil v 62. minutě Pavlas.

Litoměřičtí tehdy sázeli hlavně na přesilovky. Branky Kloze, Smetany i Rouska totiž padly právě při hře v početní výhodě. Domácí opanovali rovněž statistiku úspěšnosti buly (35:33) a zblokovaných střel (13:10).

Z celkového pohledu však mají kališníci oproti svému příštímu soupeři co dohánět. V tabulce je dělí šest příček a devět bodů, Stadion se navíc musí mít na pozoru před jihlavskou ofenzivou, která vstřelila už 78 gólů. S jejich počtem se řadí za Prostějov a Budějovice do trojice nejproduktivnějších celků. Naposledy ale skolila Třebíč jen 1:0. Využijí Litoměřice lehce zaseklý gólostroj?

Stadion proti defenzivní zdi. Zvládne uspět?

Ještě náročnější bude se umět prosadit. Dukelská smršť v útoku není nic v porovnání s neprostupnou defenzivou. Jihlava prozatím inkasovala nejmíň branek z celé ligy, a to 42. A právě koncovka byla u Litoměřických v posledním utkání trochu problém. „ Soupeř nehrál vůbec špatně a trápil nás. A koncovka? Občas jsou zápasy, kdy to tam nepadne,“ řekl o Benátkách obránce Buchtela. Na gólovém zakončení tak musí svěřenci trenérů Bruka a Tvrzníka ještě zapracovat.

Ačkoliv jsou papírové předpoklady proti nim, rozhodně Jihlavě nic nevěnují zadarmo. „Musíme hrát víc v pohodě, proti Benátkám jsme chvílemi hráli trochu křečovitě. Ale budeme bojovat a snažit se zase urvat body,“ dodal možný recept mladý zadák.

Zápas začíná na Horáckém zimním stadionu v 17:30. Přímý přenos bude k vidění i na Hokejka TV. Tak nezapomeňte Stadionu fandit, rozhodně to bude potřeba.