9. 10. 2018 | Vít Trubička

Stadion se vydává do Českých Budějovic, podaří se mu opět srazit lídra?

Být prvním celkem v tabulce před zápasem s Litoměřicemi není úplně přívětivou věcí. Své si v tomto ohledu zažily již týmy z Přerova a Poruby, které Stadion o vedoucí postavení v Chance lize připravil. Motor by se měl tedy strachovat. Po dvou výhrách nad Přerovem je navíc litoměřický tým celkem ve formě. Udrží ji i do dalšího duelu? Utkání v Budvar Areně začíná ve středu v 17:30. Přímý přenos bude k vidění na Hokejka TV.

Údaje před
12. kolem

Porovnání
po 11. kole
1.
Postavení v tabulce
9.
Skóre
Cody Bradley (5+6)
Nejproduktivnější hráč
Jan Kloz (5+9)
Cody Bradley (5 gólů)
Miloslav Čermák (5 gólů)
Lukáš Endál (5 gólů)
Nejlepší střelci
Jan Kloz (5 gólů)
Daniel Voženílek (5 gólů)
Martin Kadlec (5 gólů)
Žiga Pavlín (3+6)
Nejproduktivnější obránce
Aleš Pavlas (2+8)
Petr Kváča - 94,06 %
Jan Strmeň - 89,76 %
Daniel Svoboda - 60,00 %
Úspěšnost brankářů
Tomáš Král – 90,68 %
Daniel Dvořák - 94,81 %
Martin Michajlov – 84,21 %
Třebíč - České Budějovice 4:3 sn.
Poslední utkání
Litoměřice - Přerov 4:3

Českobudějovický celek zatím hájí domácí Budvar Arenu úspěšně. Z dosud odehraných pěti utkání na domácí půdě neztratil ani bod. Navíc dokázal udržet nulu vzadu v zápasech se Slavií a konkurentem na postup do Tipsport extraligy z Kladna. Venkovní bilance Českých Budějovic už tak radostná není.

Z pěti zápasů pouze ve dvou dokázal naplno bodovat, další bod si připsal po nevydařených samostatných nájezdech v Třebíči. Největší debakl zatím schytal Motor na jihlavském ledě, kde Dukle podlehl 0:7. Přesto všechno postoupil díky porážce Přerova v Litoměřicích na první místo. Ještě před duelem se Stadionem mají českobudějovičtí hokejisté na programu domácí střetnutí s Havířovem.

Autor fotografie: Pavel Kacerovský (hcmotor.cz)

V ofenzivě vyšla Motoru sázka na americkou posilu Bradleyho

Po deseti zápasech se do čela kanadského bodování týmu z Českých Budějovic se do čela dostal Cody Bradley. 24letý útočník se zkušenostmi i z Číny zasáhl do všech duelů. V nich byl také dosti produktivní, na svém kontě v tuto chvíli má pět tref a šest asistencí. Na pozici nejlepšího střelce Motoru ale není Bradley sám. Pět tref mají na svém kontě též Miloslav Čermák a Lukáš Endál.

Motor se může také spolehnout na své dva gólmany, kteří dostávají víceméně stejný prostor. Jak Jan Strmeň, tak Petr Kváča mají na svém kontě jedno čisté konto. Kváča ale doposud odchytal o jeden zápas navíc a v celkovém součtu má o více než čtyři procenta vyšší úspěšnost.

Jednou alternoval v českobudějovické brance osmnáctiletý nadějný junior Daniel Svoboda, který se v minulé sezóně výrazně podílel na výhře Motoru v play-off tehdejší Eliod extraligy staršího dorostu. Prvních šestnáct minut v Chance lize mu ale zas tolik nevyšlo. Nastoupil totiž proti Jihlavě, přičemž hned inkasoval tři góly.

Autor fotografie: Pavel Kacerovský (hcmotor.cz)

Proti lídrům se Stadionu daří

Litoměřickému týmu se povedlo již několikrát obrat o body týmy z vyšších pater tabulky. Porubu a Přerov navíc připravil o vedoucí pozici v tabulce Chance ligy. Zejména nováček soutěže této prohry musí litovat, neboť odstartovala jeho pád na současnou pátou příčku.

Stadion zvládl mimo jiné porazit i jihlavskou Duklu. Ta se sice v úvodu sezóny hledá, nicméně výhra v prodloužení nad ní byla mimořádně náročná. Klíčem k úspěchu proti Motoru bude podle Daniela Voženílka přístup k zápasu, Stadion by podle něj měl hrát se stejným elánem jako proti Přerovu.

Právě poslední dvojzápas proti Přerovu se litoměřickému týmu vydařil na výbornou. Stadion dokázal vyválčit všech šest bodů, které byly k dispozici. Druhé vítězství ale bylo o něco těžší, Přerovu se dařilo dotahovat se, ovšem vyrovnávací čtvrtý gól již ze zubří strany nepadl. K výhře dospělo zejména to, že Litoměřičtí lépe bruslili.

Na tom se shodli Daniel Voženílek i Martin Havelka. V obou zápasech navíc prožil úspěšnou ligovou premiéru v kališnickém dresu mladý gólman Daniel Dvořák. Dvougólového forvarda Havelku si však po dobrých výkonech stáhl Litvínov, Chomutov zase využije služeb Ondřeje Buchtely. S těžkým duelem Champions League v nohách proti Banské Bystrici zase nastoupí Kvasnička a Pour, kteří nechyběli v úterní sestavě Plzně proti slovenskému celku.

Zápas proti vedoucímu celku začíná v Budvar Arene v 17:30. Zhruba o dvě hodiny později bude jasno, zda kališnící obrali dalšího favorita, nebo ne.

Autorka fotografie: Karolína Štolcová