6. 10. 2017 | Vít Trubička

Stadion se vydá do Přerova, naváže na předchozí hanácký úspěch?

Po zisku jednoho bodu proti kladenským Rytířům se kališníci vydají k zápasu do Přerova. Zubři mají mimořádně povedený vstup do sezóny, na čas byli dokonce i na prvním místě tabulky WSM Ligy. V současnosti ztrácejí jediný bod na vedoucí Karlovy Vary. Stadion ovšem prokázal, že umí favority o body obírat. Povede se mu to i proti Přerovu a odveze si z Hané 100% vítěznou bilanci, která začala už duelem s Prostějovem? Utkání můžete sledovat buď naživo v MEO Areně, nebo přes tvcom.cz

Údaje před

Tomáš Král – 95,45%
Patrik Rybár – 94,29%
Martin Michajlov – 91,67%
Podíl střel na branku oproti ostatním střelám
ubráněná oslabení
využití přesilovek

Posledních 5 kol z pohledu Přerova

• Přerov – Benátky nad Jizerou 2:1 sn.
  • Kladno – Přerov 3:4 sn.
  • Přerov – Karlovy Vary 1:0
  • Přerov – Ústí nad Labem 7:4
  • Přerov – Třebíč 2:4

ZUBR zažívá nejlepší vstup do sezóny od postupu do WSM Ligy

Výkony přerovského celku jsou zatím velkým překvapením tohoto ročníku. Z dosavadních deseti zápasů prohrál pouze dva, proti Frýdku-Místku a Třebíči. K tomu ztratil pouze dva body po výhrách v samostatných nájezdech proti Kladnu a Benátkám nad Jizerou. Drží se proto zatím na druhém místě tabulky s jednobodovou ztrátou na vedoucí Karlovy Vary. Energii však dokázali Zubři porazit, či spíše ubojovat výhru 1:0 na domácím ledě. Nad Kladnem Přerov dlouho vedl, Rytíři vždy museli dotahovat jednogólový odstup. Přesto zápas došel až do samostatných nájezdů. V nich došlo k jedinému gólu, za záda Lukáše Cikánka. Utkání proti dalšímu favoritu, českobudějovickému Motoru, na Zubry stále čeká.

Autor: Jan Gebauer (hokejprerov.cz)

Po loňském desátém místu se velmi proměnil přerovský kádr

Tým Přerova po minulé sezóně opustilo hned dvanáct hráčů. Někteří z nich přestoupili do jiných prvoligových týmů. Jiní odešli do druhé ligy. Rostislav Šnajnar odešel ke Znojemským Orlům do EBEL. Jakub Ižacký zamířil k Dunaújvárosi Acélbikák do Maďarska. Luka Petelin přestoupil do rezervního týmu rakouského Klagenfurtu.

Přerovu se povedlo získat na hostování velké množství hráčů z Tipsport Extraligy. Jenom ze Zlína přišlo sedm hráčů. Mezi ně se daří Daniel Gazda, Oldřich Horák, Tomáš Valenta, Tomáš Fořt, Štěpán Fryšara, Jakub Šlahař a Jan Václavek. Z Třince přišel na hostování gólman Juraj Šimboch. Z brněnské Komety taktéž na hostování Michal Furch. Z kádru Pirátů Chomutov má do Přerova vyřízené střídavé starty Jakub Navrátil a na trvalý přestup, taktéž z Chomutova, přišel Milan Procházka. Jediný hráč, který nepřišel z extraligových klubů, je Slovinec Gregor Koblar, ten přišel do Přerova z HD Mladi Jesenice.

Ofenzivu ovládá Pšurný, v brance vládne Šimboch

Čtyři vstřelené góly a šest asistencí katapultovalo Romana Pšurného do pozice nejproduktivnějšího hráče přerovských Zubrů. V těsném závěsu za ním je nejlepší střelec Přerova Milan Procházka s bilancí pěti tref a čtyřech asistencí. Devět bodů má na svém kontě i Tomáš Fořt, ovšem za čtyři góly a pět asistencí. V brankovišti se střídají Juraj Šimboch s Lukášem Klimešem. Šimboch odchytal šest utkání s úspěšností 94,55%, Klimeš nastoupil čtyřikrát s mírou úspěchu rovnou 92,22%.