27. 2. 2014 | Alexandr Stys

Stadion se pokusí o vyrovnání čtvrtfinálové série

Čtvrté utkání mezi domácími Litoměřicemi a Olomoucí se odehraje ve čtvrtek 27. února. Domácí celek po včerejší výhře po samostatných nájezdech se pokusí o vyrovnání čtvrtfinálové série na 2:2. Na Kališníky však nečeká lehký zápas, Kohouti jsou soupeřem, který dokáže trestat každou chybu. O tom, zda Litoměřice zdramatizují vývoj čtvrtfinálové série, se dozvíme dnes od 18:00 v Kalich Areně.

Kališníci snížili stav série na 1:2

Zápasy čtvrtfinálové série

• Olomouc - Litoměřice 4:1
  • Olomouc - Litoměřice 7:1
  • Litoměřice - Olomouc 3:2sn

Třetí čtvrtfinálové utkání zahájila lépe Olomouc, kterou poslal do vedení Selingr. Domácím se však podařilo vyrovnat v přesilové hře a do vedení Stadion dostal v závěru druhé třetiny Budínský. Kohouti však opět lépe začali poslední třetinu a vyrovnání zařídil Švaňhal. O vítězi utkání nerozhodla základní hrací doba ani následné desetiminutové prodloužení. V samostatných nájezdech se jako jediný prosadil Martin Chabada a Stadion si tak připsal výhru 3:2.

Pokud chtějí domácí pomýšlet na návrat série zpět do Litoměřic, musejí dnes podruhé proti Olomouci uspět. Včerejší utkání dospělo až k samostatným nájezdům a hráčům zcela jistě ubylo mnoho sil. Nicméně dnes musí opět proti Kohoutům zabrat a vybojovat druhou výhru. Ve včerejším utkání zachytali skvělé oba brankáři. Z výhry se však radoval domácí Tomáš Král, který zneškodnil všechny tři střelce Olomouce v nájezdech a v utkání si připsal 35 zákroků.

Sestavy z minulého utkání

• HC Stadion Litoměřice – HC Olomouc 3:2sn (0:1, 2:0, 0:1 – 0:0)
    Branky a nahrávky: 26. Novák (Hašek, Chlapík), 39. Budínský (Koudelka), rozh. náj. Chabada – 14. Selingr (Ostřížek, Cartelli), 46. Švaňhal.
  • Sestava HC Litoměřice: Král – Humphries, Šulc, Hrbas, Míka, Drábek, Husák, Kolář, Žovinec – T. Doležal, Chabada, Čermák – Chlapík, Hašek, Novák – Budínský, Koudelka, Z. Doležal – Škop, Rubeš, Procházka. Sestava HC Olomouc: Vošvrda – Cartelli, Jaroměřský, Houdek, Ondrušek, Bartoň (C), Staněk, Kadela – Kucharczyk, Ostřížek, Selingr – Pekr, Kindl, Řípa – Marosz, Knotek, Herman – Jergl, Diviš, Švaňhal.