Stadion porovná síly s Pískem

Zveřejněno 29.10.2010 | Michaela Luňáčková
14. kolo první hokejové ligy přinese o posledním říjnovém víkendu jistě velmi zajímavý duel dvou nováčků. Oba týmy ještě na jaře brázdily ledy druholigových stadionů a několikrát se spolu v minulých sezonách střetly. Písek má Stadionu co vracet, můžeme tedy očekávat pořádnou bitvu o prvoligové body. Zápas se hraje v sobotu 30. 11. 2010 od 17:30 na píseckém zimním stadionu. Připravena bude i on-line reportáž.
V sezoně 2008/2009 se v rámci 2. ligy skupiny západ střetl tým Písku a Litoměřic hned v 1. kole. Tehdy vyhrál Písek na domácím ledě 2:0. Ve 20. kole se týmy střetly ještě jednou a Písek byl opět tím vítězným týmem, a to vysokým rozdílem 1:6. Po odehraných 38 kolech byl Písek na 3. místě, Stadion Litoměřice na 14. místě tabulky, přičemž je dělilo 21 bodů. V následném čtvrtfinále byl tedy jasným favoritem Písek. Tehdy ale Litoměřice připravily překvapení snad pro všechny. Ve dvou zápasech vyřadily Písek z dalších bojů. V prvním čtvrtfinále vyhrály na ledě Písku 2:3, ve druhém zápase hnáni domácími fanoušky dokonaly překvapení výhrou 3:1 a staly se tak černou můrou píseckých hokejistů.

V sezoně 2009/2010 byly týmy přiřazeny do jiných skupin. Písek ovládl skupinu střed, když ji s velkým přehledem a náskokem 22 bodů na druhý Jindřichův Hradec vyhrál. Litoměřice skončily ve skupině západ na 4. místě a za cíl si dávaly projít přes čtvrtfinále. Nakonec však přejely tým Klatov, Klášterce nad Ohří i Mostu a čekala je kvalifikace o první ligu. Písecké mohlo při vzpomínce na předchozí sezonu trochu zamrazit.

První kvalifikační utkání na litoměřickém ledě vyhráli Písečtí poměrem 1:2, druhé utkání v Písku vyhrály Litoměřice 2:4. V tu chvíli však měli Písečtí jistý postup do 1. ligy. Druhého postupujícího ale rozluštilo až poslední utkání v Lovosicích, kde Litoměřice hrály kvůli rekonstrukci stadionu. Litoměřičtí hokejisté nakonec porazili Valašské Meziříčí a nejenže si senzačně a nečekaně vybojovali 1. ligu, ale stali se i mistry 2. ligy pro sezonu 2009/2010.

V prvoligové sezoně se zatím daří lépe celku Litoměřic, který je na 8. místě se ziskem 20 bodů. Písek je zatím na 15. příčce s 11 body. Litoměřičtí si v porovnání s Pískem vedou lépe i střelecky, protože písečtí hokejisté dali ve třinácti zápasech zatím nejméně branek, a to 18. Litoměřickým se vede o něco lépe, když nastříleli soupeřům už 34 gólů.

Sobotní zápas bude asi trochu zvláštní pro píseckého rodáka Tomáše Roda. Minulý týden přišel do Litoměřic na hostování z týmu Ústí nad Labem a postaví se tak proti svému rodnému městu. Pamatovat si ho můžete z kvalifikačních bojů o první ligu v loňské sezoně, kdy nastoupil Za Písek proti Stadionu, a dokonce vstřelil branku.

Který z týmů bude tentokrát ten šťastnější? Přivezou Litoměřičtí konečně další body z venkovního utkání? Zápas můžete sledovat v sobotu 30. 11. 2010 od 17:30 na píseckém zimním stadionu, nebo na serveru www.onlajny.cz.