17. 5. 2021 | Martina Kramerová

Stadion odstartoval suchou přípravu! Ta potrvá až do začátku července

Kališníci se po zaslouženém volnu opět sešli v Kalich Areně, aby začali s přípravou na další sezonu v Chance lize. V týmu prozatím trénuje dvaadvacet hráčů, kteří hned na úvod absolvovali fyzické testy pod dohledem kondičního trenéra. V následujících týdnech je čeká příprava na suchu, poté dovolená, příprava na ledě a série přátelských zápasů, jež vyvrcholí zkraje září začátkem soutěžního ročníku 2021/2022.

Litoměřičtí hokejisté si po čtvrtfinálovém konci uplynulé sezony užili zasloužené volno, které trvalo od konce března. Teď se však sešli v Kalich Areně, aby odstartovali suchou přípravu na příští soutěžní ročník Chance ligy.

Tým během přestávky částečně změnil tvář. Nově se s mužstvem připravují útočníci Jaroslav Kracík, Ondřej Procházka a Roman Přikryl, kteří s klubem podepsali smlouvy. Po konci v Litvínově se se Stadionem domluvili na podpisu kontraktu také Josef Jícha a Lukáš Válek. V Litoměřicích pokračují Patrik Marcel, Jan Holý, Jan Výtisk, Jiří Jebavý a Martin Procházka. Přípravu absolvují rovněž vybraní projektoví hráči a hokejisté, kteří s týmem prozatím trénují. O jejich osudu rozhodnou trenéři v průběhu přípravy.

Útočník Martin Kadlec při fyzických testech.

Ta bude probíhat až do začátku července. Poté budou mít hráči necelé tři týdny volna, na které naváže příprava na ledě a série přátelských zápasů se Slavií, Sokolovem, Benátkami a Ústím nad Labem. O termínech přípravných zápasů budou fanoušci informování ještě v tomto týdnu.

Několika změn doznal i realizační tým. Kondiční trenér Martin Iterský zamířil do extraligové Komety a jeho místo tak převzal Jan Jiskra. Na pozici fyzioterapeuta nahradil Petra Bendu, jenž nově působí u hokejistů Karlových Varů, Radek Šťastný. Jako kustod skončil po sezoně Zdeněk Olejník. Marcela Krejsu tak doplnil nový kustod Vojtěch Srp. Všem bývalým členům realizačního týmu děkujeme za odvedené služby a přejeme vše nejlepší v dalším životě i profesní kariéře. Novým členům týmu naopak přejeme ve Stadionu hodně štěstí a úspěchů.

V jakém složení tým trénuje na startu letní přípravy

Brankáři: Tomáš Král, Šimon Sklíba, Klika Lukáš

Obránci: Patrik Marcel, Jiří Jebavý, Jan Výtisk, Jan Holý, Jakub Černohorský

Útočníci: Martin Procházka, Ondřej Procházka, Jaroslav Kracík, Roman Přikryl, Lukáš Válek, Josef Jícha, Michal Daniel, Martin Kadlec, Jan Smola, Marek Berka, Michal Rouha, Josef Koláček, Tomáš Urban, Lukáš Pajer.