17. 10. 2019 | Kateřina Kubatková

Stadion míří na Lapač, prodlouží vítěznou sérii?

Stadion se veze na vítězné vlně. Už čtyřikrát za sebou neprohrál a tuto sérii se bude snažit jistě prodloužit. V utkání 15. kola Chance ligy se vydá do Vsetína. Ten neprožívá zrovna úspěšné období, ale před zápasem s Litoměřicemi posílil. Kališníci ovšem nezůstávají pozadu.

Údaje po
14. kole

9. místo (22 bodů)
Postavení v tabulce
3. místo (31 bodů)
Skóre
Antonín Pechanec (3+8)
Nejproduktivnější hráč
Daniel Voženílek (6+15)
Radim Kucharczyk (7 gólů)
Nejlepší střelec
Daniel Voženílek (6 gólů)
Ondřej Slováček (0+11)
Nejproduktivnější obránce
Patrik Marcel (3+3)
David Gába (89,42 %)
Ondřej Bláha (89,10 %)
Úspěšnost brankářů
Tomáš Král (94,39 %)
Adam Beran (93,98 %)
Jan Škorpík (93,33 %)
Štěpán Lukeš (90,98 %)
Poruba - Vsetín 3:1
Poslední utkání
Litoměřice – Ústí nad Labem 6:3

Kališníkům se velmi daří. V posledních čtyřech utkáních získali pokaždé tři body, i když se nejednalo o jednoduché zápasy. Asi nejcennější skalp si Severočeši připsali na ledě Poruby, kterou rozstříleli vysoko 6:0. Hned další den se hráči Stadionu vydali do Frýdku-Místku, ale únava z předešlého zápasu na nich nebyla znát. Nad Slezany zvítězili poměrem 4:2.

Naposledy hostili hokejisté z královského města severočeské derby. Přivítali v Kalich Areně ústecký Slovan a potvrdili roli favorita. Utkání opanovali výsledkem 6:3 a nemalou zásluhu na finálním skóre měli také projektoví hráči. David Vitouch se blýskl hned dvěma brankami, jednu branku vsítili Jan Mlčák a Miroslav Kukla. Bod za asistenci si připsali Vojtěch Kropáček, Vojtěch Střondala a Filip Přikryl.

Litoměřice také stále posilují. V posledním zápase se poprvé v kališnickém dresu představil Michael Krutil. Tento osmnáctiletý bek přišel v rámci projektu Dukla z pražské Sparty. V letošním roce také třikrát nastoupil se lvem na hrudi v U18. Dalšími staronovými tvářemi v modrooranžových dresech jsou obránce Michael Gaspar a útočník Martin Havelka.

Michael Gaspar a Martin Havelka v dresech Stadionu.

Defenzivní hráč přichází z Hradce Králové. V minulé sezoně s kališníky pravidelně nastupoval a svými výkony upoutal pozornost reprezentačních koučů. Zahrál si tak na loňském MS juniorů, kde se ovšem nevyhnul zranění a sezona pro něj tak skončila. Martin Havelka přichází z extraligového Litvínova a pod Radobýlem určitě není neznámou tváří. Nastoupil zde na led už v předešlých dvou sezónách.

Vsetínské trápení a parádní posila

Hráčům z Valašska se v aktuálním ročníku příliš nedaří. Jejich fanoušci jistě věřili v lepší umístění po čtrnácti kolech, než je 9. příčka a 22 bodů. Z předchozích třech kol vyhráli pouze jednou, nad chomutovskými Piráty. Naopak v posledním duelu s Porubou padli. Jedinou branku do ostravské sítě vstřelil Tomáš Hudeček, ale ani ta Vsetínu nepomohla.

Nová vsetínská posila - Tomáš Kudělka. (hc-vsetin.cz)

Z důvodu nedobrých výsledků a zranění obránce Jakuba Tepera přichází na jižní Moravu zvučná posila. Zkušený obránce Tomáš Kudělka přichází po dvou letech strávených v EBEL. Tento bek má též bohaté zkušenosti s českou extraligou. V ní odehrál 264 utkání. Nastupoval v dresu Zlína, Pardubic, Vítkovic a Chomutova. V minulé sezoně nastoupil v dresu Záhřebu a Innsbrucku. Jak uvedl sportovní manažer Vsetína Radim Tesařík, od této posily si klub slibuje především větší důraz ve hře a klid v defenzivě.

Utkání na Lapači začne v sobotu v 17:30. Živý přenos bude k vidění na Hokejka TV, textový na Onlajny.com.