29. 1. 2017 | Vít Trubička

Stadion míří do jestřábího hnízda, přiveze na sever body?

K pondělnímu střetnutí vyrazí kališníci na Hanou. Utkají se zde s prostějovskými Jestřáby. Zejména pro litoměřické hokejisty je tento zápas velmi důležitý, neboť v něm nutně potřebují bojovat, aby se odrazili vzhůru z jedenáctého místa tabulky WSM Ligy a dotáhli se na svého soupeře. Ani Prostějov však nemá ze současného sedmého místa jistou účast v play-off. Jistě na nás tedy čeká velmi atraktivní zápas. Jak vše dopadne na Zimním stadionu města Prostějova se dozvíme v 18:00.

LHK Jestřábi Prostějov – HC Stadion Litoměřice

• Prostějov – Frýdek-Místek 4:2
  • Kadaň - Prostějov 4:3
  • Prostějov - Most 7:3

Jestřábi pomalu vzlétávají tabulkou vzhůru

Po rozletu Jestřábí letky ze začátku sezóny nastal krutý dopad na zem, o čemž nejlépe vypovídá listopadová sedmizápasová série porážek a s ní spojený strmý pád tabulkou dolů. Prostějovští se však vzchopili a vrací se blíže pozici, ve které byli ve stejné fázi minulé sezóny. Před sebou mají pětibodovou ztrátu na ústecký Slovan, za sebou mají ale celou řadu týmů s žádným či minimálním odstupem, které se snaží Jestřáby předehnat. Jmenovitě Benátky nad Jizerou se stejným počtem bodů, Přerov s jednobodovým odstupem, Frýdek-Místek s dvoubodovým a jak již bylo zmíněno, Litoměřice s tříbodovým.

Sobotní zápas odehrál Prostějov v domácím prostředí s Přerovem. Ve zvířecím derby z Hané měl navrch hostující ZUBR, který sestřelil Jestřáby pěti ranami. Sám obdržel pouze tři. Přerov šel velmi rychle do vedení, již v 41. vteřině se prosadil Marek Sikora. Tentýž hráč navýšil v sedmnácté minutě na 2:0. Třetí branku Přerova přidal Tomáš Sýkora. V polovině druhé třetiny Jestřábi snížili ztrátu o dvě branky. Ve 30. minutě na 3:1 snížil z přesilovky Martin Novák. Nedlouho poté, v 33. minutě, Prostějov využil přesilovku znovu, přičemž v obou případech na trestné lavici seděl stejný hráč Přerova – Matouš Kratochvíl. Spokojeným střelcem se nyní stal Aleš Holík. Vítězný zubří gól vsítil v 39. minutě Jan Berger, pátou trefu Přerova přidal v 46. minutě Šimon Kratochvíl a na konečných 2:5 snížil prostějovský Lukáš Žalčík.

Autor fotografie: Lubomír Tesař (lhkjestrabi.cz)

Vzájemné zápasy zatím ukázaly kališnickou dominanci

První vzájemné utkání bylo sehráno v litoměřické Kalich Areně. Hned zkraje se Stadion ujal dvoubrankového vedení, které postupně navyšoval, až došel ke konečnému výsledku 5:1. V druhém duelu, hraném v Prostějově, museli diváci na gól čekat až do druhé třetiny. V té však na ně čekala branková smršť z holí hráčů Litoměřic, kteří do prostějovské svatyně postupně nasázeli čtyři góly. Jestřábi poté jen snížili v třetině třetí na konečných 1:4 pro hosty.

Třetí duel se opět odehrál v Litoměřicích. 810 diváků zde mohlo být svědky úvodního kališnického náletu, nikoli na křižáky, nýbrž na Jestřáby. Skóre otevřel v druhé minutě Martin Ondráček. O necelé dvě minuty druhou branku Litoměřic přidal Marek Loskot. Napotřetí se znovu prosadil v deváté minutě Martin Ondráček. Pouze o devět vteřin později přidal čtvrtý gól kališníků Filip Hanták. Ve třinácté minutě upravil skóre na průběžných 5:0 Lukáš Nedvídek. Jestřábi pouze v šestnácté minutě snížili zásluhou Vojtěcha Augustina. Další třetiny již tak bohaté na vstřelené branky nebyly. V té druhé se v 23. minutě prosadil David Švagrovský. Prostějov palbu opětoval v 31. minutě. Do role střelce se postavil Jan Rudovský. Třetí periodu gólově zahájili hosté. V 45. minutě třetí a poslední Jestřábí branku vstřelil Marek Indra. Na konečných 8:3 již poté pouze upravili skóre Jan Veselý, trefou z 50. minuty, a Patrik Miškář v 59. minutě.

14. 12. 2016, 34. kolo: HC Stadion Litoměřice – LHK Jestřábi Prostějov 8:3
Branky a nahrávky: 2. Ondráček (Kalla, Nedvídek), 4. Loskot (Hanták, Kopta), 9. Ondráček (Pletka, Šulc), 9. Hanták (Loskot, Kopta), 13. Nedvídek (Plášil, Ondráček), 23. Švagrovský (Pilař, Jebavý), 50. Veselý (Kopta, Miškář), 59. Miškář (Veselý, Barák) – 16. Augustin (Fiala, Protivný), 31. Rudovský (Matuš, Novák), 45. Indra (Zabloudil, Hozák)
Vyloučení: 4:3
Využití: 1:0
Střely na branku: 33:37

Autor fotografie: Vojtěch Cermánek

Komu se daří?

Nejproduktivnějším hráčem Jestřábů je bývalý dlouholetý kališník Martin Novák (na fotce). V 45 startech si připsal 14 gólů a 28 gólových asistencí. Nejvíce vstřelených branek má na svém kontě Lukáš Krejčík, prosadil se celkem patnáctkrát. V počtu asistencí zaujímá vrcholné postavení opět Martin Novák, který nahrál, jak bylo již zmíněno, osmadvacetkrát. Brankářskou jedničkou Prostějova je Pavel Kantor. Ve svých 31 startech byl úspěšný na 90,66%. Zdatně mu sekunduje Jakub Neužil s úspěšností 92,27%.

Sestava Prostějova z posledního střetnutí: Neužil – Zadražil, Kolář, Kvapil, Grebenyuk, Protivný, Štindl, Holík – Krejčík, Indra, Luňák – Švec, Žálčík, Hozák – Šlahař, Matuš, Novák – Rudovský, Venkrbec