19. 1. 2021 | Filip Hulín

Stadion míří do Kladna. Potvrdí formu z posledních zápasů?

Na kališníky čeká ve 22. kole tvrdý oříšek. Míří totiž na led loňského účastníka nejvyšší soutěže z Kladna, které se zatím nachází na páté příčce tabulky s 38 body. Tahounem Rytířů je zkušený Tomáš Plekanec. Stadion má ale v posledních zápasech skvělou formu. Dokázal totiž vyhrát pět ze šesti posledních zápasů a posunul se na jedenácté místo. Dokáže si odvézt body i z Kladna?

Porovnání týmů

5. místo (38 bodů)
Postavení v tabulce
11. místo (28 bodů)
Skóre
Tomáš Plekanec (10+13)
Nejproduktivnější hráč
Matěj Beran (10+22)
Tomáš Plekanec (10 gólů)
Nejlepší střelec
Patrik Miškář (15 gólů)
Zach Frye (5+10)
Nejproduktivnější obránce
Jan Holý (1+8)
Andrej Košarišťan (90,66 %)
Adam Brízgala (88,32 %)
Úspěšnost brankářů
Tomáš Král (87,93 %)
Adam Beran (89,74 %)
Havířov – Kladno 1:0
Poslední utkání
Litoměřice – Sokolov 4:3

Kališníci zatím prožívají povedený vstup do nového kalendářního roku. Povedlo se jim totiž z posledních pěti zápasů získat 12 bodů a posunout se na jedenácté místo prvoligové tabulky zaručující postup do předkola play-off.

Stadion v minulém zápase vyzval Sokolov a dlouho to vypadalo, že kališníci si připíšou pohodovou výhru, když po polovině zápasu svítilo na světelné tabuli skóre 3:0. Baník se ale nevzdal a ještě před druhou přestávkou snížil na jednobrankový rozdíl. Stadion ale v závěru přečkal dlouhý tlak soupeře a zvítězil 4:3.

Lídrem produktivity týmu a zároveň celé Chance ligy je Matěj Beran, který má na svém kontě deset přesných zásahů a dvacet dva asistencí. Na záda mu dýchá Patrik Miškář, jenž vstřelil patnáct gólů a přidal stejný počet nahrávek.

Lídrem produktivity je Plekanec, daří se i Fryeovi

Kladenští v posledním utkání zavítali na led Havířova. V utkání chudém na góly se nakonec radoval domácí AZ, který Kladno porazil fotbalovým výsledkem 1:0.

Poslední vzájemný zápas se odehrál v září v Kalich Areně. Kališníci po první třetině vedli 1:0. Rytíři ale zápas strhli na svou stranu ve druhé třetině po trefách Plekance a Kubíka. Kališníci se ale nevzdali a v úvodu třetí časti hry vyrovnali. Utkání nakonec muselo rozhodnout prodloužení, ve kterém se prosadil Patrik Miškář a přiklonil výhru na stranu Litoměřic.

Tahounem Kladna je ostřílený Tomáš Plekanec, který zaznamenal deset gólů a třináct nahrávek. Daří se i Nicolasu Hlavovi, Antonínu Melkovi a Tomáši Pitulemu. Nejproduktivnějším zadákem je Američan Zach Frye, jenž vstřelil pět branek a přidal deset asistencí.

Do branky se ve třinácti zápasech podíval Andrej Košarišťan, který chytá s procentuální úspěšností téměř 91 %. Šest utkání odchytal i Adam Brízgala, jehož úspěšnost se pohybuje kolem 88 %.

Zápas začíná ve středu v 18:00 a můžete ho sledovat živě na Hokejka TV nebo v textové podobě na www.onlajny.com. Majitelé permanentních vstupenek mohou utkání na Hokejka TV sledovat zdarma. Jak získat přístupový kód k bezplatnému sledování? Stačí se podívat ZDE.