4. 12. 2012 | Alexandr Stys

Stadion jede k řece Berounce, čeká ho souboj s místními Medvědy

Po domácí výhře nad Pískem čeká litoměřické hokejisty další utkání, tentokrát na venkovním ledě změří své síly s berounskými Medvědy. Berounu se v poslední době příliš nedaří, a tak se dá očekávat, že mužstvo trenéra Vrzala od řeky Berounky přiveze vítězné body. Utkání se hraje ve středu 5. prosince od 18:00.

Berounským Medvědům patří předposlední příčka v tabulce, z 28 utkání nasbírali pouhých 20 bodů. Nedá se ale říci, že tým trenéra Aleše Tottra patří mezi nejhorší. Medvědi dokázali obrat o body také silné týmy jako je Mlada Boleslav nebo Olomouc. V posledních čtyřech utkáních však Beroun utrpěl čtyři porážky, mezi ně patřila i „desítka“ od havlíčkobrodských Rebelů. Obrana Středočechů si příliš dobře nevede, tým inkasoval už 122 branek což je nejvíce v 1. lize.

V kádru Medvědů najdeme pár hráčů z pražské Slávie, kteří zde hostují. Mezi nejproduktivnější hráče týmu patří bezesporu Pavel Klhůfek (5G + 15A), Tomáš Doležal (11G + 9A) a Pavel Vostřák (5G + 13A). Situace v brankovišti Medvědů je také zajímavá, od začátku soutěže se v brance prostřídalo hned sedm brankářů. Nejvíce startu si připsal Kůdela (12Z, 91%) a Marek Benda(6Z, 84%).

Situace v litoměřickém týmu se po posledním utkání mírně zlepšila. Kališníci konečně bodovali doma proti poslednímu Písku. Zejména díky druhé třetině, kterou Stadion vyhrál 3:0 si domácí po dlouhé době zaznamenali tři body do tabulky a poskočili o jednu příčku výše na desátou pozici. „Chtěli jsme hrát výrazně aktivnější hokej než v posledních zápasech s těžkými soupeři. Dnes jsme si chtěli pomoci aktivitou k tomu, abychom se již netrápili tolik v koncovce. Cílem bylo často střílet a hodně se tlačit do branky. Ve druhé třetině se nám podařilo vstřelit šťastné branky a to nám pomohlo k tomu, abychom se uklidnili“ zhodnotil utkání trenér Litoměřic Milan Vrzal.

Poslední vzájemné utkání mezi Litoměřicemi a Berounem dopadlo vítězně pro Severočechy. Domácí šli do rychlého dvoubrankového vedení zásluhou Rubeše a Rudovského, Medvědi však dokázali srovnat. Litoměřice následně opět odskočily na rozdíl dvou branek, ale Jebavý gólem z přesilové hry snížil. Ve druhé třetině padlo po dvou brankách na obou stranách, ale domácí si stále drželi jednobrankový náskok. V poslední části utkání však Stadion předvedl silný tlak a soupeř definitivně polevil. Po jedné brance přidali Žálčík, Treille a z trestného střílení Novák. Medvědi odjeli z Kalich Areny s porážkou 9:6.