5. 11. 2020 | Martina Kramerová

Stadion je zpátky na ledě! Kališníci zahájili společnou přípravu

Hokej je zpět! Tedy alespoň tréninky A týmu. Díky uvolnění vládních opatření smí profesionální týmy nově trénovat ve vnitřních prostorech, a tak se kališníci vrátili po nucené pauze zpátky na led Kalich Areny. „Jsme rádi, že jsme se mohli po měsíci vrátit na led. Všichni jsme se těšili,“ uvedl útočník Josef Jícha. Jen trénovat by hráči měli do té doby, než se rozhodne o tom, kdy bude obnovena Chance liga.

Trvalo to pěkně dlouho. Kvůli epidemii koronaviru se na měsíc takřka zastavilo hokejové dění v Česku. Některé týmy mohly trénovat alespoň na venkovních kluzištích, Stadion ale kvůli specifickým podmínkám ne. Hráči dostávali individuální tréninkové plány, které plnili pod dohledem kondičního trenéra Martina Iterského.

Díky uvolnění vládních opatření se ve čtvrtek 5. listopadu mohli ale kališníci konečně sejít v Kalich Areně a znovu zahájit přípravu na ledě. „Čekání bylo už hodně dlouhé. Začínat odznova sice není žádná sranda, ale všichni jsme se moc těšili. První trénink sice z naší strany asi nebyl úplně precizní, ale dalo se to zvládnout. Teď doufáme, že už to nestopnou a budeme moct brzy i hrát zápasy,“ řekl útočník Josef Jícha.

Hráči Litoměřic se začali připravovat i přesto, že na zimním stadionu v tomto týdnu probíhá kemp reprezentační dvacítky. Obě mužstva tak musí plnit přísná bezpečnostní opatření, aby spolu hráči vůbec nepřišli do kontaktu.

Pokud to situace dovolí, měli by se kališníci připravovat na domácí půdě až do obnoveného startu Chance ligy, o kterém se zatím jedná.