15. 11. 2010 | Michaela Luňáčková

Stadion čeká odveta proti týmu Třebíče

Ve sváteční středu 17. listopadu odehraje Stadion zápas 19. kola proti týmu SK Horácká Slavia Třebíč. A že jim mají litoměřičtí hokejisté co vracet. V prvním vzájemném utkání jsme Třebíči podlehli zatím nejvyšším rozdílem 8:2. Zda se Litomeřickým podaří pomstít porážku se dozvíte v Kalich Areně již od 17:00, nebo prostřednictvím on-line přenosu.

V prvním vzájemném utkání ve 4. kole 1. ligy hrály oba týmy po dobu 50 minut vyrovnané utkání a na světlené tabuli svítilo skóre 3:2 pro domácí Třebíč. V 51. minutě však Litoměřičtí inkasovali hned dvakrát a do konce třetiny zvedli Třebíčtí ruce nad hlavu ještě třikrát. Celkové nelichotivé skóre 8:2 tedy poslalo litoměřické hokejisty domů s hlavou svěšenou.

Tato vysoká porážka může mrzet o to více, že se jinak Třebíči v letošní sezoně asi nedaří podle představ. Momentálně Třebíč okupuje 11. místo tabulky s 22 body, ztrácí tak 4 body na Stadion, který je prozatím 8. (Znojmo s 25 body má však odehráno o dva zápasy méně).

Pokud se podíváme na třebíčské statistiky, jsou velmi vyrovnané. S 9 body je vede Zdeněk Okál a Petr Zahradník. Prvně jmenovaný je společně s Davidem Dolníčkem a Petrem Obdržálkem s pěti góly nejlepším střelcem. Celkové skóre Třebíče je pasivní (48:62), jelikož s 62 inkasovanými góly jsou na posledním místě v této herní činnosti. Pro porovnání: Litoměřice sice vstřelily o čtyři góly méně, avšak jich o 12 méně inkasovaly (44:50).

Do Třebíče také do konce základní části zavítal ústecký golman Pavel Francouz, opačným směrem putoval Radek Fiala.

Poslední dva zápasy Třebíč vyhrála, a to i proti soupeři z Olomouce, který jako první pokořil litoměřickou Kalich Arenu poměrem 0:5. Bodovali také proti Chrudimi.

Litoměřice mají teď na kontě také dvě výhry za sebou, i když bodový zisk se v obou případech rodil až v posledních (opravdu posledních) chvílích zápasu. Proti Táboru se na samostatné nájezdy trefil Petr Horčička, v Kadani se při Horčičkově absenci již v prodloužení trefil Hašek.

Oplatí Litoměřice svým soupěřům vysokou porážku z prvního utkání? Budeme opět sledovat dechberoucí zápas, který není ztracený za jakéhokoli stavu, ani v jakémkoli čase? Přijďte ve středu 17. 11. 2010 v 17:00 do Kalich Areny, nebo nalaďte on-line přenos.