7. 12. 2008 | Jan Luňáček

Soupeře jsme přestříleli. Střely ale neměly razanci, řekl asistent trenéra Jiří Svoboda

V dnešním zápase si slibovali hráči i fanoušci domácího týmu, že soupeř z Písku odjede z litoměřického stadionu bez bodu a tým domácích se posune v tabulce výše. Tým z Písku, který je v popředí tabulky, ale neponechal nic náhodě a domácí Stadion brankově přestřílel. O dojmech z prohraného zápasu jsme si povídali s asistentem trenéra Jiřím Svobodou.

Jak dopadlo hodnocení dnešního zápasu z pohledu trenérů ?

Na začátku zápasu jsme si řekli, že budeme hrát první třetinu na nula - nula. Bohužel, v šesté minutě, při hře tři proti třem, kdy by gól neměl padnout, jsme inkasovali. Do konce třetiny jsme dostali ještě jeden gól, soupeř se dostal takzvaně "na koně" a pak už to bylo hrozně těžký. Stáhli jsme sestavu na tři útoky, abysme hru oživili, ale bohužel jsme dostali třetí branku. Od této chvíle už soupeř na ledě jenom lítal a my jsme vůbes nestíhali.

Nechybělo týmu také stěstí? Dvakrát byl zasažen brankář do masky, byla nastřelena tyčka.

Samozřejmě. Když se podíváme do statistik, tak je vidět, že jsme soupeře přestříleli. Naše střely ale neměly razanci, nebyl důraz před brankou a soupeř nás tvrdě trestal. V postatě co vystřeli, to dobře trefil, padaly z toho branky.

Nebyla hra příliš složitá? Někdy to vypadalo, že si hráči při střelbě dávají přednost.

Ürčitě, určitě. To ale pramení z toho, že za stavu 0:3, nebo 0:4 se hraje mnohem hůře a hledá se někdo, kdo na sebe vezme zodpovědnost. Vypadalo to tak, že si hráči někdy i v třetině překáželi. To ale bylo už dáno i psychikou z nepříznivého stavu zápasu.

V posledním zápase na zimním stadionu v Litoměřicích vás čeká vedoucí Milevsko. Budou hráči schopni zapomenout na dnešní zápas a vrhnout se s vervou na vedoucí tým ?

Nic jiného nám nezbývá. Musíme se vrátit všichni na zem a uvědomit si, že kvalita týmů na špici tabulky je veliká. Budeme se snažit nedostat v první třetině branku a snažit se vyhrát třeba jedna nula , nebo dva jedna. Určitě nemůžemem hrát na to, že vyhrajeme třeba pět nula. Výhra o branku se také počítá.