12. 1. 2018 | Vít Trubička

Souboj sousedů v tabulce, dotáhne se Stadion na osmé místo?

Po třech velice úspěšných domácích zápasech se kališníci také vydají na venkovní výjezd. Až na dalekém Slezsku se nachází soupeř se stejným počtem bodů, Havířov. AZet se drží o pozici výše jen díky lepšímu skóre. Oba týmy, spolu s Frýdkem-Místkem, který má také 53 bodů, bojují o dotáhnutí se na osmý Vsetín. I z toho důvodu na nás určitě čeká velice atraktivní utkání. Úvodní buly padne v Gascontrol Areně v sobotu v 17:30.

Údaje před

Martin Michajlov – 92,06%
Milan Klouček – 89,62%
Adam Wolf – 79,49%
Podíl střel na branku oproti ostatním střelám
ubráněná oslabení
využití přesilovek

Posledních 5 kol z pohledu Havířova

• Přerov – Havířov 6:3
  • Havířov – Ústí nad Labem 4:2
  • Havířov – Kladno 2:1
  • Karlovy Vary – Havířov 3:1
  • Třebíč – Havířov 3:2

Havířov se stále drží těsně pod hranicí pro postup do play-off

AZet pendluje mezi obdobími, kdy vyhrává a zase kdy prohrává. Jednou se dokonce dostal do pětizápasového vítězného období. Tyto období výher pravidelně střídají dvě až tři prohry v řadě. Tak, jako Litoměřice mají Karlovy Vary, i Havířov má svého oblíbeného soupeře z čela tabulky. Tím je Kladno, nad kterým dokázal AZet vyhrát naplno dosavadní dva zápasy ze tří, z toho jeden dokonce o čtyři gólové trefy.

K poslednímu utkání vyjel Havířov do Přerova. Toto utkání se mu ale příliš nepovedlo, v jednu chvíli dokonce prohrával 0:4. Nakonec se mu částečně povedlo snížit, i přestože Přerov své vedení navýšil. Dále však už Havířov o více než tři góly neprohrával. Ve třetí třetině se povedlo Havířovu zaokrouhlit skóre na konečných 3:6 pro přerovské Zubry.

Autor fotografie: Jan Gebauer (hokejprerov.cz)

Hned třem statistikám vládne Kalus, brankoviště hájilo již šest gólmanů

Nejproduktivnějším hráčem AZetu je Marek Kalus (na fotce). Svých 21 bodů rozdělil na jedenáct gólových tref a deset asistencí. Tím se stal i nejlepším střelcem svého týmu. Třetí koruna, která mu patří, je pro nejtrestanějšího hráče. Bezmála dva zápasy si odseděl na trestné lavici. K úplným 120 minutám mu chybí už jen pět menších trestů. Jediné první místo uvolnil jinému spoluhráči. To je pozice pro nejlepšího nahrávače, která patří Marku Sikorovi, ten má na svém kontě nahrávek hned čtrnáct. V počtu asistencí se před Kaluse ještě vešli Roman Rác s třinácti nahrávkami a Jakub Matai s jedenácti nahrávkami.

Gólmanskou jedničkou AZetu je Ondřej Bláha, který odchytal již 24 utkání. Jeho úspěšnost byla během nich vyčíslena 91,98%. Desetkrát přepustil své místo Danielu Dolejšovi. Procentově se jeho úspěšnost vyhoupla na 93,01%. Tři zápasy odchytal Jiří Matoušek, v nich si vedl úspěšně na 86,30%. Dvojici utkání mají na svém kontě Kamil Šimeček a Martin Falter. První z nich si zajistil úspěšnost zákroků 88,89%, druhý 81,25%.

Autor fotografie: Michal Polák (hc-havirov.cz)

Nepříznivou sérii kališníci nahradili šňůrou výher

Konec loňského roku se pro litoměřické hokejisty nevyvíjel příliš úspěšně. Kališníci nastupovali převážně ve venkovním prostředí. I přes vytrvalé boje nakonec získali jediný bod po prohře v prodloužení v Karlových Varech. Tuto devítizápasovou sérii pak Stadion zlomil hned prvním domácím zápasem proti Kadani. Byť se výhra nerojila příliš lehce, nakonec Stadion zvítězil 5:4. Na to navázal dalšími zápasy proti Benátkám nad Jizerou a Slavii. Ty rovněž kališníci ovládli.

Produktivitě Stadionu dlouhodobě vládne Vítězslav Bílek. Díky jeho vyrovnané bilanci čtrnácti gólů a čtrnácti asistencí mu patří místo v obou těchto kategoriích, jakožto i kategorii nejproduktivnějších hráčů svého celku. Titul nejlepšího nahrávače patří rovněž dvěma obráncům Aleši Pavlasovi a Ondřejovi Smetanovi. O pozici nejlepšího střelce se Bílek dlouho dělil s Janem Veselým. Ten ale na něj nyní ztrácí dvě přesné trefy.

I v brance Litoměřic se vystřídalo hned několik gólmanů. Nejvíce se v ní ale objevují Tomáš Král, Milan Klouček a Martin Michajlov. Největší porci utkání má na svém kontě Tomáš Král, který se v ní objevil hned patnáctkrát s úspěšností 91,40%. Druhé místo v počtu odchytaných zápasů, hned dvanáct, patří Martinu Michajlovovi. Jeho úspěšnost je ale ze všech tří nejvyšší, činí 92,06%. Oba dva zmínění mají po jednom čistém kontu, Král si ji zajistil v utkání v Přerově, Michajlov doma proti Slavii. Deset utkání odchytal odchytal Milan Klouček s úspěšností 89,62%. Dva zápasy má na svém kontě Adam Wolf. Jeho bilance činí 79,49%.

Autorka fotografie: Karolína Štolcová

Ze vzájemných utkání vybojoval Stadion čtyři body

13. kolo, 14.10.: AZ Residomo Havířov – HC Stadion Litoměřice 2:1 pp.
Branky a nahrávky: 28. Drtil (Matai, Fronk), 64. Matai (Sikora, Krisl) – 32. Veselý (Pavlas, Kusý).

26. kolo, 15.11.: HC Stadion Litoměřice – AZ Residomo Havířov 4:1
Branky a nahrávky: 20. Řehoř (Stříbrný, Šimeček), 23. Šimeček (Jebavý, Jandus), 27. Bílek (Veselý, Buchtela), 33. Pavlas (Bílek, Veselý) - 44. Rác (Fronk, Sikora).

Autorka fotografie: Karolína Štolcová