17. 12. 2010 | Michaela Luňáčková

Souboj nováčků ligy

Předposlední kolo základní části 1. hokejové ligy bude pro Litoměřické bojem o udržení 15. pozice, či případně útok na příčku 14., kterou teď okupuje Chrudim. Soupeřem bude druhý letošní nováček - tým Písku. Jak se rozdělí body a jak/jestli se bude měnit pořadí tabulky se dozvíte v sobotu 18. 12. od 17:00 v litoměřické Kalich Areně.

V minulém kole se setkaly týmy, kterým náleží 14. a 16. pozice prvoligové tabulky, tedy Písek a Chrudim. V případě prohry Litoměčic mohly nastat dvě situace (jak víme, Litoměřice v Benátkách i po dobrém výkonu podlehly 4:2) - buď se Písek mohl k Litoměřicím přiblížit na rozdíl pouhých tří bodů a Chrudim zůstat na dostřel jednoho bodu, nebo mohl náskok Chrudimi vzrůst a zároveň by byl stále šestibodový náskok Litoměřic na tým Písku. Souboj nakonec dopadl vítězně pro Písek, když převálcoval Chrudim na domácím ledě 6:1. Sobotní zápas Písku a Litoměřic bude tedy tak trochu i souboj o poslední místo, protože pokud Písečtí vyhrají za tři body, přesunou se v tabulce před Litoměřice. Pokud by ale Litoměřičtí vyhráli za dva či tři body a Chrudim by v zápase proti Olomouci prohrála v základní hrací době, mohly by se Litoměřice posunout v tabulce směrem vzhůru. Variant je hned několi, bude to tedy pro "spodek" tabulky jistě velmi zajímavé a napínavé kolo.

Písek měl vstup do sezony o dost horší než Litoměřice, v poslední době se však prohry střídají s výhrami a výkony Písku se zlepšily. V Litoměčicích je situace opačná. Z osmého místa spadli Litoměřičtí až na 15. Po krizové sérii prohraných zápasů se sice výkony týmu zlepšily, přesto nepřinášejí kýžené body. Nováčci 1. ligy se tak seřadili za sebe na konec prvoligové tabulky.

Statistiky Písku se bodově dost podobají litoměřickým statistikám. Vede je útočník Michal Dragoun se 14 body (5 + 9) a následuje ho Michal Pšurný se 12 body (6 + 6). Shodou okolností jsme mohli oba borce v loňské sezoně vídat v dresu ústeckých Lvů.

Celkové statistiky říkají, že jediný celek vstřelil v prozatím odehrané části soutěže méně gólů než Litoměřice, a to právě Písek. Jde však o rozdíl pouze jedné branky. V obranné statistice si však Písek vede o mnoho lépe, když lovil puk se své sítě 77x (Litoměřice celkem 93x).

V prvním vzájemném utkání v Písku vedli Písečtí od 25. minuty poměrem 1:0 až do 59. minuty zápasu, kdy vyrovnal Stříteský. O zisku druhého bodu rozhodovaly až nájezdy, kdy se trefil ostrostřelec Horčička a uzmul Písku vítězství.

Jak dopadne druhý duel nováčků, se dozvíte v sobotu 18. 12. od 17:00 v Kalich Areně. Věříme, že bude opět plný stadion, který požene své oblíbence pro nesmírně důležité body. Pokud se nemůžete dostavit, připraven bude on-line přenos.