15. 2. 2018 | Vít Trubička

Snažím se ukázat, že mám na to, abych hrál v tomto týmu, říká Zdeněk Fábry

Již druhou výhru litoměřického B týmu proti Roudnici nad Labem v řadě ohodnotil jeden z mladších hráčů v kádru, Zdeněk Fábry. On sám se na vítězství 9:6 podílel jedním gólem a jednou asistencí. Jako kapitán týmu staršího dorostu také ohodnotil dosavadní průběh jejich sezóny. Pro rezervu Litoměřic to navíc dnes byl poslední domácí zápas základní části. Již příští středu ovšem zahájí boje play-off

Dnes se vám podruhé v řadě podařilo zvítězit nad roudnickým týmem. Jak bys popsal vývoj tohoto utkání?
Nehráli jsme tak dobře jako minulý zápas. Ale jako zkušenost do play-off se toto utkání vydařilo.

Jaké byly rozdíly mezi oběma zápasy?
Minule jsme hráli daleko rychleji, soupeře jsme více napadali, hráli jednodušší hokej. Dnes jsme měli vzadu zmatky. Nevydařilo se nám to tak dobře jako předtím.

Sám ses v obou zápasech jednou gólově prosadil, přičemž dnes i jednou nahrával. Jak bys ohodnotil svůj výkon?
Snažím se hrát co nejlépe, abych ukázal, že na to mám, hrát v tomhle týmu. Dnes jsem si podruhé připsal dva body.

Jsou tyhle zápasy pro tebe dobrým startovacím můstkem pro příští sezónu, ve které budeš již naplno hrát za B tým?
Určitě je pro mě dobré, takhle nabírat zkušenosti. Jsem rád, že se dostanu v každém zápase alespoň na pár střídání.

S týmem staršího dorostu jste na druhém místě s dvoubodovou ztrátou na vedoucí Sedlčany, soupeři jste podlehli pouze dvakrát. Jak bys, jako kapitán, dosavadní průběh nadstavby ohodnotil?
Je škoda, že nám o tři body uteklo samotné play-off. Jinak v této fázi hrajeme podle mě docela dobře. Snažíme se o jednoduchý hokej a dávat co nejvíce gólů.

V obou duelech s Roudnicí vás přišel podpořit litoměřický fanklub. Jak důležitá je jejich podpora?
Určitě to nakopne toho hráče. Je to pěkný pocit po vstřelení gólu, slyšet vyvolávané své jméno.

Vzkázal bys něco fanouškům před nadcházejícím play-off?
Byli bychom rádi, kdyby nás přišli podpořit na každý zápas play-off a fandili nám podobně jako teď proti Roudnici.

Děkuji za rozhovor. Přeji hodně štěstí!