30. 11. 2010 | Luboš Hodys

Skončí krize zápasem v Ústí?

V následujícím kole první hokejové ligy odjíždí hráči Stadionu do nedalekého spřáteleného Ústí nad Labem, kde budou bojovat o ukončení jejich krizového období. Zápas začíná ve středu 1. prosince od 18:00 na stadionu Slovanu. Pro zájemce bude probíhat on-line přenos.

Hráči z Ústí nad Labem jistě neradi vzpomínají na poslední vzájemný zápas s Litoměřicemi, který odehráli v 9. kole. Tehdy rozbouřil vyprodanou Kalich Arenu Ladislav Slížek, který dal vyrovnávací gól vteřinou před poslední sirénou a následný obrat dokonal Přeučil, který gólem v druhé minutě prodloužení rozhodl o výhře Stadionu. V posledním kole zavítali hráči Ústí nad Labem do Chrudimi, nad kterou získali dva body za výhru 3:4 po samostatných nájezdech. Slovan má na svém kontě již 46 bodů, za což jim právem patří druhá příčka v tabulce. Díky tomu jsou jasným favoritem dalšího utkání proti Stadionu, jehož hráči mají díky dlouhé sérii smolných utkání jistě velkou chuť bodovat.

Litoměřičtí se stále potácí v krizi, která jim přinesla v posledním utkání již pátou prohru v řadě, kdy na domácím ledě nestačili na Vrchlabí a podlehli mu vysoce 0:4. Bohužel trenér ani mužstvo zatím nedokázali najít lék a jen díky velmi povedenému vstupu do letošní sezóny, kdy Stadion dokázal porazit i největší favority, jim s 26 body patří třináctá pozice. Bohužel se tato krize začíná projevovat i na návštěvnosti domácích zápasů, ale utkání v Ústí nad Labem navštíví jistě velké množství litoměřických fandů. Zápas bude pro oba týmy zopakováním derby z 9. kola, v kterém nakonec vítězně odešli hráči Stadionu. Za Stadion Litoměřice nastupuje mnoho hráčů, kteří před časem oblékali žlutomodrý dres Slovanu Ústeckých lvů, což by mohlo přinést Stadionu jistou výhodu.

Jestli Stadion Litoměřice překoná krizi a zopakuje výhru nad Ústím nad Labem, můžete sledovat ve středu 1. prosince 2010 od 18:00. Zápas probíhá na ledě ústeckého klubu nebo na www.onlajny.cz.