7. 12. 2018 | Martina Kramerová

Severočeské derby číslo 3! Stadion doma vyzve poslední Ústí

Základní část sezony se přehoupla do druhé půlky a Stadion ji načal skvěle, když zvítězil na ledě papírově silnějšího soupeře z Havířova. Teď leží před kališníky další výzva. V severočeském derby totiž přivítají Ústí, které je v tabulce na posledním místě. V probíhajícím soutěžním ročníku tým zpoza Střekova Litoměřičtí prozatím dvakrát porazili. Povede se i vyhrát i do třetice?

Údaje před

Havířov – Litoměřice 1:2
Poslední utkání
Ústí - Třebíč 0:2

Poslední místo, o více než polovinu méně bodů, 102 inkasovaných branek. Takový soupeř čeká na Stadion v sobotním duelu 32. kola. Do Kalich Areny totiž dorazí Ústí, kterému se v letošním ročníku Chance ligy prozatím vůbec nedaří.

Severočeši dokázali v 29 duelech zvítězit jen šestkrát. Ve zbytku utkání nepoznali chuť vítězství. Ve čtyřech případech alespoň brali bod za prohru v nájezdech či prodloužení. Jinak museli pokaždé kousat porážku.

Taková je vzájemná gólová bilance z letošní sezony. Stadion jasně vede.

Ústí se sice dlouho drželo na předposlední příčce tabulky, nakonec ale padlo na samotné dno, kde se občasně střídá s Kadaní. Momentálně na nejbližšího souseda ztrácí tři body. A protože hrají Trhači ve Vsetíně, chtěl by příští litoměřický soupeř zabrat a manko dotáhnout.

V domácím prostředí kališníků ale čeká velké peklo. Stadion naposledy porazil Havířov a naladil fanoušky opět na vítěznou vlnu. V pořadí Chance ligy navíc drží sedmé místo, jež zaručuje postup do play-off. Litoměřičtí navíc byli v dosavadním průběhu letošního ligového ročníku ve vzájemných bitvách úspěšnější.

První „derby“ souboj se uskutečnil už na začátku září ve druhém kole. Stadion se tehdy s protivníkem nepáral a nasázel do Grohovy klece šest branek. Gólově se prosadili Kloz, Kadlec, Voženílek a Válek. Čestný zásah zaznamenal na druhé straně kluziště Merta.

V 17. ligové zastávce na konci září už to bylo o poznání těžší. Litoměřičtí se díky trefám Buchtely, Rouska, Flynna a Kloze dostali do čtyřgólového vedení, Ústí však pak dvakrát rychle udeřilo a v závěrečných minutách měli kališníci spoustu práce, aby příznivé skóre udrželi.

Třetí derby? Speciální bitva a nová krev

Kromě pozitivní bilance mají domácí v zádech nejen urputnou výhru nad AZetem, ale také novou kališnickou krev. Kádr nově doplnili Přemysl Svoboda, Filip Helt, Štěpán Matějček a Josef Jícha. Poslední tři jmenovaní už zasáhli do vítězného zápasu s Havířovem, Jícha dokonce vstřelil branku.

Právě pro něj bude zápas s Ústím zřejmě hodně speciální, doposud totiž oblékal právě ústecké barvy. Utká se tak se svým bývalým celkem i dobře známými tvářemi.

Své nové mužstvo určitě upozorní na kvality Antonína Melky. Nejproduktivnějšího hráče a nejlepšího střelce týmu zpoza Střekova (10+12). Defenziva protivníka by naopak měla být pro domácí lahůdkou. Ústečtí inkasovali už 102 branek a právě obrana je místo, kde je opravdu hodně tlačí bota.

A právě Jícha by mohl vědět, jakým způsobem udeřit. Vedle zmiňovaných posil ale Stadion počítá také odchody. S týmem se rozloučil Matěj Zadražil, jemuž skončilo hostování a vrací se do Sokolova. Končí také Ondřej Buchtela, který bude hrát v Kadani.

Jak si kališníci v severočeském derby povedou? Urvou proti Ústí třetí vzájemnou výhru? To se fanoušci dozví zítra kolem dvacáté hodiny po závěrečné siréně. Zápas začíná v 17:00. Pokud nemůžete být přímo na stadionu, sledujte živý přenos na Hokejka TV.