28. 2. 2009 | Alexandr Stys

Severočeské derby

Základní část 2. ligy se pomalu chýlí ke konci a zbývá odehrát už jen pár zápasů, než přijdou vyřazovací boje play-off. V předposledním venkovním utkání zavítají hokejisté Litoměřic na led do Děčína. Severočeské derby bude opravdu bojem o cenné body, a tak se diváci můžou těšit na velice atraktivní utkání. Děčínu patří osmá příčka v tabulce a je o čtyři body před dvanáctými Litoměřicemi. V minulém vzájemném zápase, který se hrál v Litoměřicích, zvítězilo domácí mužstvo zaslouženým výsledkem 3:1. V utkání zaznamenal dvě branky Jan Kloz, který bude hrát i tentokrát. Zápas začíná v 17:00 na zimním stadionu v Děčíně.

Čtyři utkání zbývají odehrát hokejistům Stadionu do konce základní části. Dva zápasy venku s Děčínem a Trutnovem a dva domácí zápasy se silným Táborem a pronásledovateli z Řisut. Poté budou následovat závěrečné boje play-off o nejlepší umístění. Litoměřice musí z těchto posledních zápasů vytěžit co nejvíce bodů pro zajištění lepšího soupeře do play-off. Cesta vzhůru tabulkou se zatím Stadionu velice daří a svědčí o tom i bilance posledních utkání - šest výher v řadě. V posledním zápase dokázaly Litoměřice zvítězit na ledě Sokolova poměrem 5:1. V utkání chyběl potrestaný Martin Volke, který měl stop na jeden zápas. V brance ho nahradil Jan Wegert a předvedl velice dobrý výkon.

Soupeř z Děčína je na tom bodově lépe. Tým složený převážně z velice zkušených hráčů se může spolehnout na oporu v brance Jiřího Zikmunda, který má mnoho extraligových startů. V posledních zápasech se ale Děčínu moc nedařilo, když prohrál s předposlední Kobrou Praha 2:3 na samostatné nájezdy a v minulém utkání dokonce podlehl Benešovu vysoko 5:0. Hráči se plně soustředí na to, aby Stadionu oplatili předchozí porážku z Litoměřic, ale budou to mít jistě velice těžké. Motivace předvést se před domácím publikem bude určitě veliká a soupeř bude bojovat do konce.