2. 4. 2019 | Martina Kramerová

Sedmička kališníků v repre! Devatenáctku čeká turnaj na Slovensku

Letošní sezona pomalu končí, české mladíky přesto ještě čeká jedna reprezentační akce. Národní tým U19 vyráží na přípravný kemp do Hodonína a Turnaj čtyř zemí na Slovensko. A nebudou chybět ani kališníci. Pozvánku obdržela hned sedmička hokejistů, kteří se v uplynulém soutěžním ročníku objevili v litoměřickém dresu – Daniel Dvořák, Otakar Šik, Dominik Sklenář, Vojtěch Kropáček, František Klejna, Přemysl Svoboda a Jan Dluhoš. Ze střídačky tým navíc jako hlavní trenér povede David Bruk.

Reprezentační devatenáctka uzavře letošní sezonu další mezinárodní akcí. Po krátkém přípravném kempu v Hodoníně vyrazí čeští mladíci do Piešťan, kde se pod vedením trenéra Davida Bruka zúčastní Turnaje čtyř zemí. V něm se v pouhých třech dnech postupně utkají s Finskem (čtvrtek 11. 4.), Ruskem (pátek 12. 4.) a Slovenskem (sobota 13. 4.).

Dres národního týmu oblékne sedm hráčů Litoměřic. Z nominace se mohli radovat brankář Daniel Dvořák, obránci František Klejna a Jan Dluhoš, a také útočníci Přemysl Svoboda, Dominik Sklenář, Otakar Šik a Vojtěch Kropáček. Vedle hlavního kouče Bruka čítá realizační tým mimo jiné také další litoměřickou „stopu“ - asistenta Miroslava Přerosta a trenéra brankářů Benjamina Sequense.

Takřka všichni kališníci už za reprezentaci U19 letos nastoupili a vedli si velmi slušně. Gólman Daniel Dvořák nastoupil do devíti duelů a vytáhl úspěšnost zákroků až na 93,31 %. Obránce Klejna se objevil v sedmi zápasech a zaznamenal jednu asistenci. Jan Dluhoš zapsal ještě o čtyři zápasy víc a do statistik zapsal čtyři gólové nahrávky.

Forvard Otakar Šik startoval v 17 utkáních s bilancí 3+8. Dominik Sklenář byl v sestavě čtrnáctkrát a radoval se z jedné trefy a jedné asistence. Do stejného počtu duelů naskočil i Vojtěch Kropáček. Premiéra v devatenáctce naopak čeká Přemysla Svobodu, který prozatím nastoupil jen za kategorie U16 a U17.