18. 3. 2009 | Alexandr Stys

S Pískem tentokrát doma

Druhé utkání playoff je na programu ve čtvrtek. Litoměřický Stadion se tentokrát s Pískem utká na domácím ledě a bude tak chtít navázat na první utkání, které Stadion vyhrál na ledě Písku 2:3. Litoměřice, které před playoff byly považovány za outsidera, dokázaly soupeře překvapit a odvézt si velice cenné vítězství. Udělaly tak první krůček k postupu do dalšího kola playoff. Favorizovaný Písek však ještě nesložil všechny zbraně a přijede s cílem jasného vítězství. Utkání začíná od 18:00 na zimním stadionu v Lovosicích. Bude také připraven online přenos na www.onlajny.cz

Úvod playoff vyšel Stadionu na výbornou. Utkání v Písku bylo hodně vypjaté a obě mužstva bojovala do posledních sil. Lepší mušku však měli hráči Litoměřic a zaslouženě vyhráli. V souboji brankářů jasně dominoval litoměřický Volke nad píseckým Pinkasem, který svůj tým nedokázal v důležitých situacích dosti podržet. Litoměřice také předvedly dobrou hru v obraně a soupeře do vážnějších šanci nepustily. Do utkání nastoupil po menší pauze Viktor Musílek a na hře Litoměřic to bylo hned znát. Mužstvo hrálo s přehledem a respekt ze soupeře zahodilo daleko. Utkání se herně podařilo Vlastimilovi Patzenhauerovi, který třetím gólem utkání zpečetil vítězství Litoměřic.

Favorité z Písku zvládli lepé začátek úvodního zápasu playoff a v prvních minutách kralovali na ledě. Postupem času ovšem nedokázali prosadit přes dobře postavenou obranu Litoměřic a jejich tlak upadal. Písek střídá dvojici brankářů Kubiš-Pinkas. Důvěru v prvním utkání dostál Michal Pinkas a svůj tým zjevně nepotěšil. Ani ostrostřelec Jihočechů Milan Bláha se nedokázal prosadit a střelecky vyšel naprázdno. Jihočeši jedou do Lovosic s jasným cílem - vyhrát toto utkání a v sobotu potvrdit postup do čtvrtfinále. Nebudou to mít však vůbec lehké.

Vzhledem k důležitosti zápasu se očekává větší návštěvnost. Pokladna bude otevřena od 17:00. Doporučujeme divákům, aby si vstupenky na utkání zajistili s předstihem. Zároveň prosíme všechny diváky, aby z bezpečnostních důvodů dodržovali pokynu pořadatelů. Děkujeme!

Na domácí utkání vypravuje HC Stadion Litoměřice speciální autobus pro fanoušky. Hodinu před začátkem každého domácího zápasu bude na parkovišti u litoměřického soudu připraven autobus, který fanoušky odveze ZDARMA na lovosický zimní stadion. Po konci utkání budou fanoušci dopraveni zpět na parkoviště.