14. 2. 2011 | Michaela Luňáčková, Jan Luňáček

Rozhovory po sezoně I.

Minulý týden proběhl poslední zápas sezony, proběhly poslední tréninky, autogramiáda a exhibiční utkání. Nyní mají hráči volno. Chcete vědět, jak hodnotí sezonu a co mají v plánu na následující dny? Na otázky jako první odpovídali Petr Šinágl a Jakub Evan.

Petr Šinágl

Petře, jak se ti líbila sezona v Litoměřicích? Nehledě na to, jak to dopadlo.

Mně se sezona líbila. Je tu pěkný stadionu, dobří fanoušci, trenéři, taky Kuba Hlusička… ☺

Tak zkusme trochu kritiky. Co se ti tu naopak nelíbilo?

Černá série v listopadu, jinak to bylo dobrý.

Jaký zápas se ti nejvíce povedl? Který byl tvůj nejpovedenější?

Asi ten poslední s Kadaní (smích). (Pozn. redakce - v tomto zápase skončil Petr v nemocnici s otřesem mozku).

A na co bys rád zapomněl?

Asi právě na zmiňovaný zápas s Kadaní. I když ten jsem zapomněl, ani jsem nechtěl. ☺

Divákům utkvěla tvoje šance v tomto zápase, kdy si proskočil přes dva kadaňské obránce. To byla vážně pěkná akce. Kdybys býval dal gól, tak bys byl nominován…

…na Zlatou helmu první ligy! ☺

Jsi tedy se sezonou spokojený? Splnila tvoje očekávání?

Splnila, ale mohlo to být i lepší.

Teď budete mít volno, jak budeš odpočívat?

Příští týden jdu do práce.

To budeš pracovat osm hodin denně?

Nevím, možná už budu pracovat až do konce života, když nedostanu někam nabídku.

Nechystáš využít volna k odpočinku?

Dám si tak maximalě čtrnáct dní volno, já doma moc nevydržím.

Jaký je tvůj oblíbený sport kromě hokeje?

Golf. Teď zase začne golfová sezona. A příští týden si asi zajdeme zahrát badminton.

Hned za Litoměřicemi je golfové hřiště. Budete jezdit sem?

Jojo, taky. My už jsme sem jezdili loni.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jakub Evan

Kubo, jak hodnotíš sezonu, která právě skončila?

Asi bychom byli rádi, kdyby byla trochu delší. Byla velká škoda, že pokračování nám uteklo o takový kousek. To nás mrzí. Kdybychom to tak tak zachránili, tak bychom ale i s tím byli spokojení. Cíl jsme splnili, takže ji můžeme považovat za ne úplně špatnou.

Co jsi říkal na zájem fanoušků v Litoměřicích? Byla tu opravdu velká návštěvnost, jedna z největších v lize.

Tím jsem byl opravdu zaskočený. Po pravdě jsem klukům ani moc nevěřil, když říkali, že si myslí, že bude vyprodáno. A ono párkrát vyprodáno opravdu bylo. Byl jsem tím fakt překvapenej. Na to, jak jsou Litoměřice nevelké město, tak to bylo super, diváci fandili skvěle. Průměr kolem 1400 lidí mě překvapil. Možná ze začátku byli namlsaní našimi výkony, což jsme ale v listopadu trochu pokazili. Nakonec to ale dopadlo tak, jak to dopadlo. Já doufám, že jsme je nezklamali.

Jaký byl tvůj nejlepší zápas, který ti utkvěl v paměti?

Pro mě byl dobrý každý zápas, který jsme vyhráli, nebo kdy jsme inkasovali málo gólů. To bylo pro mě důležité. Každé tři body byly velice důležité. Myslím, že doma jsme předvedli dobré výkony, i když jsme mohli udělat i víc bodů. O osm devět bodů jsme si klidně mohli doma polepšit. Ale domácí zápasy s Ústím nebo Chomutovem, kdy jsme otáčeli skóre, byly úplně super. To se líbilo jak nám, byli jsme na sebe hrdí, tak určitě i fanouškům.

Když se tedy ohlédneš zpátky, hodnotíš sezonu kladně?

Myslím si, že ano. Cíl byl jasně vytyčený – nespadnout. Ten jsme splnili. Příští rok bychom se mohli pohybovat ve stejných vodách, možná i o něco lépe.

A jaké máš plány? Chtěl bys tu zůstat?

Já bych tady rád zůstal, mně se tady líbilo. Podmínky jsou tu skvělý, zimní stadion mě opravdu překvapil. Je tu takové, řeknu, domácí až rodinné prostřední, což mi vyhovuje. Je to fantastický.

Už loni v druhé lize se hodně mluvilo o tom, že je tu dobrá parta.

Je tu opravdu super parta kluků, všichni jsme si tady sedli. Je to tu rozumný, hodně jsme spolu komunikovali a to bylo dobře.

Jak budou vypadat tvoje chvíle volna?

Já mám ročního kluka, takže čas budu věnovat jemu. Teď začíná chodit, tak si to chci užít. Jinak určitě bude i nějaká aktivita, jako je fotbálek, tenis. Nějaký sport se najde.

Nevydržíš týden doma na gauči?

Ale tak ten týden až čtrnáct dní si volno dám. Ale mám spoustu svojí práce, starám se o barák, což mě taky hodně baví. Práci na baráku beru jako aktivní odpočinek.