8. 5. 2021 | Martina Kramerová, Kateřina Kubatková

Řízný bek nadále kališníkem! V klubu zůstává další známá tvář

Stadion si pojistil služby dalšího obránce. V Litoměřicích totiž bude nadále působit Patrik Marcel. Ten nastupuje v kališnickém dresu od sezony 2018/2019, teď přidá pod Radobýlem čtvrtý soutěžní ročník.

Každoročně patří k nejlepším obráncům Chance ligy, letos ovládl pořadí v počtu zblokovaných střel v play-off, loni byl zvolen do All-Star týmu soutěže.

Stadion tak nezaváhal a prodloužil s Patrikem Marcelem smlouvu. Šestadvacetiletý hráč prozatím za kališníky odehrál 160 zápasů, v nichž vstřelil 26 branek a zapsal 47 asistencí.

V dresu Stadionu budeš působit už čtvrtou sezonu, co bylo největším důvodem proč jsi se rozhodl pokračovat?

Hlavním důvodem bylo, že mi klub nabídl další smlouvu. Navíc za Litoměřice hraju rád, neměl jsem žádný důvod nepokračovat.

Jak probíhala jednání o tvém dalším pokračování? Měl jsi i nabídky odjinud?

Komunikace byla naprosto bez problémů. Pod Radobýlem jsem se dohodl poměrně rychle. Měl jsem nabídky celkem ze tří klubů, ale i když byly některé lákavé, já bych neměnil.

Jaký vztah sis vybudoval k litoměřickému klubu během tvého několikaletého působení?

Ke klubu i k Litoměřicím mám velmi kladný vztah. Líbí se mi tady a i když jsem měl nabídky i od jiných týmů, rozhodl jsem se zůstat v královském městě, mám to tu rád.

Co jsou největší pozitiva Stadionu?

Kališníci mají velký nadstandard, co se týče zázemí a péče o hráče. Navíc je tu kvalitní kolektiv trenérů. I to byl důvod, proč jsem se rozhodl zůstat.

Jak těžká bude sezona 2021/22 vzhledem ke skutečnosti, že už se bude sestupovat?

Pevně věřím, že nadcházející ročník bude ještě úspěšnější než ten minulý. A že budeme v tabulce na takových pozicích, kde nás sestup nebude ohrožovat.

Máš radost, že v týmu pokračuje i kapitán Jan Výtisk?

Samozřejmě, že mám radost. Je to skvělý a zkušený hráč a myslím, že jsme všichni rádi, že pokračuje stejně jako další hráči.

Jak moc je pro tým důležité, že pokračování v klubu potvrdily i další opory, např. Jan Holý a Martin Procházka?

Každý hráč v týmu je důležitý. Samozřejmě je dobře, že pokračují tyto opory, ale každý hráč má na ledě svoji práci a svůj úkol. Každý je platný.

Jak trávíš dovolenou? Chystáš se někam do ciziny, nebo zůstaneš v ČR?

Volno trávím hlavně s rodinou. Momentálně jsme na dovolené v Egyptě, zbytek pauzy strávíme v Česku. Často chodíme na ryby a k vodě.

Jsi spíš typ, co odpočívá aktivně, nebo si dopřáváš relax plnými doušky?

Já nejsem moc odpočinkový typ. Od konce sezony jsem měl asi tři dny volno, to jsem byl na rybách. I teď na dovolené si najdu dvě hodiny denně třeba na cvičení nebo jiné aktivity.