Reprezentační dvacítku čeká kemp v Kalich Areně! V nominaci je šest kališníků

Zveřejněno 03.11.2020 | Martina Kramerová
Díky zmírnění vládních opatření pro profesionální sport se hokej postupně vrací do tréninkového procesu. Nejinak tomu je u reprezentační dvacítky, kterou na přelomu roku čeká vrchol sezony v podobě juniorského MS na kanadské půdě. Trenéři národního týmu U20 už ve středu 4. listopadu přivítají talentované hokejisty na prvním přípravném kempu v Litoměřicích. Ten bude trvat do neděle 8. listopadu a zúčastní se ho hned šest kališníků. V nominaci jsou Ondřej Baláž, Jan Mlčák, Michael Krutil, David Jindra, David Vitouch a Matěj Toman.

Národní tým U20 se měl v době reprezentační pauzy původně zúčastnit Turnaje čtyř zemí ve Švédsku, ten byl ale zrušen, a tak trenéři svolali i s ohledem na uvolnění vládních opatření v profesionálním sportu první přípravný kemp.

Ten se uskuteční od 4. do 8. listopadu v litoměřické Kalich Areně a zúčastní se ho šest kališníků. Do nominace se vešli obránci Ondřej Baláž, Jan Mlčák a Michael Krutil a útočníci David Jindra, David Vitouch a Matěj Toman.

Mezi náhradníky navíc figurují obránce Daniel Poizl a útočníci Erik Čermák a Petr Hašek. Několik dalších hokejistů, kteří by v nominaci rovněž byli, se účastní se seniorským A týmem finského Karjala Cupu. Mezi nimi i Pavel Novák, Filip Koffer a Šimon Kubíček.

V Litoměřicích budou svěřenci trenéra Mlejnka a jeho asistentů Bruka a Trnky trénovat dvakrát denně. V plánu jsou tréninky v tělocvičně i na ledě. Před příjezdem na kemp se musí nominovaní hráči prokázat negativním testem na Covid-19.

Foto: Martin Voltr