16. 2. 2021 | Vít Trubička

Repre pauza je u konce! Stadion doma přivítá Porubu

Dlouhá přestávka je u konce, Litoměřičtí mají před sebou další domácí utkání. V rámci něho na svém ledě přivítají Porubu, která bojuje o pozici mezi nejlepší čtyřkou. V současné době jí ale k tomu malý kousek chybí. Naproti tomu Stadion zvládá v tabulce stoupat, a to díky posledním pěti výhrám v řadě. Podaří se mu na tuto sérii po pauze navázat?

Porovnání týmů

8. místo (44 bodů)
Postavení v tabulce
5. místo (51 bodů)
Skóre
Matěj Beran (13+27)
Nejproduktivnější hráč
Markus Korkiakoski (12+20)
Patrik Miškář (17 gólů)
Nejlepší střelec
Markus Korkiakoski a Lukáš Endál
(oba 12 gólů)
Jan Holý (2+14)
Nejproduktivnější obránce
Jakub Teper (6+9)
Tomáš Král (89,46 %)
Adam Beran (89,74 %)
Úspěšnost brankářů
Ervins Muštukovs (91,49 %)
Frederik Foltán (92,25 %)
Slavia – Litoměřice 2:4
Poslední utkání
Poruba – Havířov 6:5

Litoměřičtí se utkají s celkem, který bojuje o udržení v nejlepší čtyřce pro přímý postup do play-off. V současné době se drží na páté příčce s 51 body, na čtvrtou Třebíč má ale ztrátu jediného bodu. Zároveň je ale jen dva body od týmu na čelní pozici v tabulce, která v současné době patří Vrchlabí.

Před reprezentační přestávkou se ale ostravskému týmu příliš nedařilo. V posledních pěti kláních nastupoval především proti soupeřům z první poloviny tabulky. Hned ve třech z nich ovšem ztratila Poruba body. A to doma proti Vrchlabí, posléze venku na ledě Kladna.

Porubská radost v utkání s Havířovem

Další zápas měli Porubští na domácím stadionu, v něm si také připsali jednu ze dvou výher z této pětice. Podařilo se jim totiž porazit Přerov těsně 5:3, přičemž definitivně rozhodli až v šedesáté minutě zásluhou Jana Hudečka. Hned nato ale museli skousnout další prohru, a to se Vsetínem, načež v posledním utkání celé pětice porazili v přestřelce Havířov.

Jednoznačně nejproduktivnějším hráčem Poruby je exkališník Markus Korkiakoski s dvanácti góly a dvaceti asistencemi. V počtu nahrávek ho ale stíhá Tomáš Jáchym, na svém kontě jich má devatenáct. Doplnil je ale jen jednou gólovou trefou. Ještě více vyrovnaný je souboj o krále střelců Poruby, kromě Korkiakoskiho vsítil dvanáct gólů zkušený Lukáš Endál.

Jasnou jedničkou v brankovišti Toraxu je lotyšský gólman Ervins Muštukovs, který odchytal 24 zápasů, a to s úspěšností 91,49 %. Sekunduje mu Frederik Foltán, ten kroutí v dresu Poruby už druhou sezonu. Letos se postavil do svatyně ostravského celku v sedmi kláních, přičemž jeho úspěšnost se zastavila na 92,25 %.

Jestli se Poruba v letošním ročníku může něčím chlubit, je to ukázněnost. Ostravané totiž mají nejnižší počet trestných minut v rámci celé Chance ligy, a to jen 240. Pro srovnání, přesně na opačném konci této statistiky je Vrchlabí, které má v celkovém součtu už 497 trestných minut.

Stadion před repre pauzou zvítězil pětkrát v řadě! Natáhne sérii?

V posledním vzájemném měření sil se dařilo daleko lépe litoměřickému Stadionu. Kališníkům se povedlo zdemolovat Porubu 5:2. Byly to sice Litoměřice, které dvakrát v utkání prohrávaly, vždy se jim ale povedlo vyrovnat, později se i dostat do vedení. Velkou zásluhu na tom měl dvougólový Matěj Beran.

Střelecky se ovšem činili i Patrik Miškář, Patrik Marcel a Josef Jícha. Díky jejich gólům si Stadion připsal skalp tehdejšího lídra tabulky, ten se totiž dokázal prosadit jen v úvodní přestřelce zásluhou Lukáše Endála a Radka Pořízka.

Stadion byl navíc před reprezentační přestávkou celkem rozjetý. Z posledních pěti utkání neztratil jediný bod. První tři utkání odehrál doma, kde si poradil vyššími rozdíly s Kadaní, Frýdkem-Místkem a Havířovem, načež zamířil na kluziště soupeřů, konkrétně Kolína a Slavie. Oba celky porazil shodně 4:2.

32
gólů vstřelil Stadion v přesilových hrách. To jej vyneslo na první místo v rámci Chance ligy.

Díky tomu se kališníci v tabulce dostali na osmé místo. Na kontě mají 44 bodů, stejně jako Vsetín, který je o příčku níže. Navíc směrem k hraniční dvanácté příčce koukají s náskokem šesti bodů. Naopak na čtvrté místo pro přímý postup do čtvrtfinále play-off ztrácejí bodů osm.

Naváže Stadion na výkony z posledních utkání a připíše si už šestou výhru v řadě? Poruba určitě bude chtít držet krok s Přerovem, který ji předskočil v předehrávce 34. kola díky výhře v prodloužení nad Šumperkem. Mise to tak nebude jednoduchá, v předchozím klání ale Stadion ukázal, že na ostravský celek vyzrát umí. Každopádně, vše se rozhodne až na ledě. Úvodní buly padne v 17:00, zápas můžete sledovat živě na Hokejka TV nebo v textové podobě na www.onlajny.com. Majitelé permanentních vstupenek mohou utkání na Hokejka TV sledovat zdarma. Jak získat přístupový kód k bezplatnému sledování? Stačí se podívat ZDE.