18. 11. 2010 | Jan Luňáček

Rebelové budou určitě chtít oplatit kališníkům prohru

l. hokejová liga bude o víkendu pokračovat již dvacátým kolem, ve kterém se střetnou hokejisté Stadionu Litoměřice s celkem Rebelů na horkém ledě v Havlíčkově Brodu. Pro litoměřický tým, který momentálně řeší nelehkou situaci s velkou marodkou, to nebude jednoduchý zápas. Ale hokej je sport a ve sportu je vše možné. Kališníci se budou určitě snažit přivézt z havlíčkobrodské Kotliny nějaký ten bodík.

První vzájemné utkání v prvoligové soutěži bylo sehráno na ledě v Litoměřicích v pátém kole a Stadion zvítězil těsným poměrem 4:3. O branky se zasloužili Jan Kloz, Ladislav Slížek a Petrové Horčička a Šinágl. Za hosty korigovali výsledek Zábranský, Třetina a Němec. I přes vítěznou třetí třetinu v poměru 2:1 pro Rebely dokázal v dramatické koncovce Stadion celkové vítězství udržet, získal důležité tři body a skalp těžkého soupeře. Havlíčkův Brod je dlouhodobým účastníkem 1. hokejové ligy a v loňské sezóně vybojoval v konečné tabulce 11. místo.

Ve svém posledním utkání tuto středu zvítězili Rebelové na ledě v Chrudimi v poměru 6:4, když dokázali přehrát celek domácích v poslední třetině v poměru 3:0. Čtyřmi kanadskými body do statistik se zapsal útočník Rebelů Miroslav Třetina, na kterého si budou muset dát litoměřičtí hokejisté pozor. Na domácím ledě hokejisté Havlíčkova Brodu získali doposud 22 bodů za devět výher a dvě prohry. V počtu doma získaných bodů jsou momentálně na 3. místě tabulky. V celkovém hodnocení prvoligové soutěže je tento celek na 4. místě se ziskem 35 bodů.

Litoměřickému Stadionu nevyšlo poslední domácí utkání v Kalich Areně a podlehl hostům z Třebíče v poměru 2:5. V této fázi soutěže trápí tým kališníků mimořádně rozsáhlá marodka, která má vliv na celkový výkon týmu. Z posledního utkání venku přivezli litoměřičtí hokejisté dva body z Kadaně za vítězství v prodloužení v poměru 3:2, když v průběhu zápasu prohrávali již 0:2. O obrat v poslední třetině se postarali Ladislav Slížek, Petr Šinágl a vítěznou branku v prodloužení vstřelil Jaroslav Hašek. Pro Litoměřice to byly dva body z celkového počtu osm, které vybojovaly na ledě svých soupeřů. V pořadí získaných bodů z venkovních utkání je Stadion na 10. místě.

Věřme tomu, že se kališníci postarají o zisk dalších bodů, které přivezou z ledu soupeřů. Zda se jim to podaří se dozvíte v sobotu 20. listopadu z on-line přenosu z havlíčkodrodské Kotliny. Utkání začíná v 17.00 hod.