11. 10. 2017 | Jan Luňáček

Rád bych zůstal v Litoměřicích co nejdéle, říká Denis Kusý

Tak to byla vizitka. V utkání proti pražské Slavii se v dresu kališníků představil mladý útočník s číslem 88 na dresu. První utkání na domácím ledě a hned zisk tří kanadských bodů. Denis Kusý předvedl, že je velice nadějným hokejistou a že jeho předchozí úspěchy na druholigový stadionech nebyly náhodné. A dobrý tah předvedli i litoměřičtí trenéři, kteří Denise do týmu zařadili.

Denisi, můžete nám říci, jak došlo k vašemu dnešnímu startu proti Slávii v dresu domácích kališníků?

Já jsem přišel z druhé ligy. Měl jsem být na měsíčním hostování v Moravských Budějovicích, kam mě poslali z Pardubic, které jsou mým mateřským klubem. V Moravských Budějovicích jsem odehrál pár zápasů a docela se mi dařilo. Pan Říha, trenér Litoměřic, si mě vytáhl sem do týmu Stadionu. Jsem tu teprve dva dny. Přijel jsem teprve v pondělí a kluci hráli zápas proti Benátkám, ale to jsem ještě nemohl nastoupit, protože jsem neměl zrušené hostování v Moravských Budějovicích. V pondělí jsem pouze zápas sledoval z hlediště. Pak jsem absolvoval jeden trénink a přišel dnešní ostrý start proti Slávii.

Už jste před tím někdy v Litoměřicích hrál?

To ano. Když jsem tu hrál utkání za reprezentační výběr hráčů do 18-ti let. Litoměřice jsem tudíž před svým příchodem v pondělí už trochu znal a věděl jsem, že je tu pro nás hokejisty perfektní zázemí.

A znal jste někoho ze současného týmu?

Znal jsem asi tři mladý kluky a Honzu Veselého z Pardubic se kterým tu bydlím.

Byl jste dnes spokojený se svým výkonem? Dost se vám na ledě dařilo.

Spokojený jsem. Měl jsem trochu obavy z toho přechodu z druhé ligy do první, ale myslím si, že jsem to zvládl. V lajně nám do šlo. Bylo to dnes se spoluhráči super. Jen aby to pokračovalo dále. Jsem v útoku s Víťou Bílkem, který umí dávat góly. Před utkáním jsem si něco spolu řekli a myslím si, že na první utkání do bylo dobré a že jsme si herně sedli. Je to také tím, že Víťa je super hráč. To každý ví.

Obdivuhodné je, že jste hrál první utkání a hned zisk tří kanadských bodů.

To je také super. Chtěl jsem se v prvním utkání dostat alespoň do nějaké pohody, ale s tímto jsem nepočítal. Dnes se mi bude určitě dobře spát.

Jak to s Vámi bude vypadat v Litoměřicích do budoucna. Víte něco více?

Já bych tu určitě rád zůstal co nejdéle. Ale to záleží na tom, jestli si mě tu nechají trenéři. Doufám, že po tom dnešním výkonu nějaká naděje bude. Ráno na tréninku a před zápasem jsem rozebírali hru v přesilovkách také s Jardou Kallou. Asi bych ho měl v útoku po dobu jeho nepřítomnosti víceméně nahradit. Takže doufám, že jsem do té lajny dobře zapadl.

Vy jste asi zapadl dobře do celého týmu. Je tu hodně hráčů vašeho věku. .

To je pravda. Ale v pohodě jsou i starší hráči, kteří si před námi na nic nehrají. To se mi líbí.

Mohl byste porovnat dnešní utkání se zápasy v druhé lize?

Já jsem už v loňském roce nastoupil k několika zápasům v extralize. Ale tam jsem nedostal moc prostoru. V druhé lize jsem už hrál více a zápasy s celky v popředí tabulky měly dobrou úroveň. Ty týmy, které jsou dole v tabulce jsou o dost horší. Ale tréninkově a celý režim oproti první lize je úplně někde jinde. To se nedá srovnávat.

Teď vás čekají náročné zápasy. Daleký výjezd do Havířova a v pondělí utkání proti Českým Budějovicím doma. Těšíte se na tyto soupeře?

To určitě. Budějovice budou hodně silný soupeř. Vloni jsem je viděl v baráži v Pardubicích. Ale doufám, že v těchto zápasem přesto vybojujeme nějaké body.