6. 11. 2019 | Martina Kramerová

První triumf v nadstavbě? Důraz a jistota na puku! To rozhodlo, řekl dorostenec Chlouda

První duel a první výhra. Dorostenci odstartovali nadstavbu své soutěže ve velkém stylu, když porazili Cheb na jeho ledě 6:3. K triumfu pomohl dobrou prací v brankovišti i gólman Jakub Chlouda, který hned několikrát vyzrál na nepříjemné pokusy soupeře. Podle maskovaného muže duel rozhodla hlavně kališnická důraznost a jistota na puku. „Hráli jsme důrazně a s jistotou na puku. Hodně sebevědomí nám dalo i ubráněné oslabení 5 na 3. A to rozhodlo,“ zhodnotil člen dorosteneckého týmu.

Dorostenci Stadionu si po postupu do nadstavby užili týdenní zápasové volno, a poté naplno vtrhli do další části soutěže. V prvním zápase změřili síly s Chebem a velkého soupeře v jeho domácím prostředí dokázali porazit. I když se triumf nerodil vůbec snadno.

„V první třetině jsme měli trochu smůlu a neproměňovali šance. Ale od té druhé se to zlepšilo a dali jsme šest důležitých gólů,“ popsal průběh zápasu mladý brankář.

O vítězství podle něj rozhodlo hned několik faktorů. „Hráli jsme hodně důrazně a s jistotou na puku. Hodně sebevědomí nám dalo i ubráněné oslabení 5 na 3. A to si myslím, že rozhodlo,“ uvažoval.

Týmu pomohla také pauza, ve které mohli všichni pořádně potrénovat a vypilovat hru. „ Ve volném týdnu jsme měli dostatek času si odpočinku a připravit se na nadstavbu. Procvičovali jsme různé herní situace, ať už přesilovky nebo dovednosti s kotoučem. Tréninky byly navíc zaměřeny i na fyzičku,“ poodkryl náplň přípravy Chlouda.

I přes náročnou a kvalitní přípravu a první vítězství ale nebylo všechno na ledě úplně ideální. „Koncovka nám dělala velký problém. Měli jsme hodně šanci a střel, ale bohužel jsme je neproměnili,“ přiznal. „Ale věděli jsme, že je pro nás utkání hodně důležité a dali do toho všechno,“ dodal.

Teď už vyhlíží s ostatními spoluhráči další bitvu. A opět ji chce zvládnout vítězně. „Chceme opět zvítězit. Máme přání, aby se nám vydařila všechna utkání a dostali jsme se dál. Uděláme pro to všechno,“ uzavřel.