20. 11. 2016 | Jan Luňáček

První dvě třetiny jsme odehráli velmi dobře, konstatuje Tomáš Rubeš

Střelec první branky Stadionu v utkání proti Kadani není v týmu kališníků nováčkem, i když poslední dvě sezony se na soupisce neobjevil. Tomáš Rubeš se po svém návratu z Francie opět postavil do útoku v dresu domácích Litoměřic. I když se mu ve francouzském Angletu dařilo, ve 26ti zápasech nasbíral celkem 41 kanadských bodů, z důvodu většího herního zatíženi zvolil návrat do Čech. Sparťanský odchovanec se tak stal výraznou posilou domácího týmu.

Tomáši, ty jsi za svého působení v Litoměřicích zažil již několik zápasů proti Kadani. Kam bys zařadil dnešní utkání?

Abych pravdu řekl, tak si na ty předcházející moc nepamatuji. Ale dnes nás čekalo důležité utkání a potřebujeme získávat body. Jsem rád, že jsme to dnes zvládli. Také díky našemu brankáři, který nás v každém zápase dokáže podržet.

Proti Kadani byly některé zápasy dost vyhrocené. Dnes těch vyloučených nebylo až tolik a jen za běžné fauly.

Nejvíce našich vyloučení bylo ve druhé třetině, ale vůbec si nedovedu vysvětlit proč. Asi jsem to načal tím mým vyloučením za podražení v rohu kluziště. Ale díky bohu jsme všechna oslabení zvládli. Vrcholem všeho byla naše branka v oslabení, když jsme hráli ve třech a ujel Milan Valášek a vstřelil naši čtvrtou branku. Byla to super akce, kdy Milan všem ujel a já jsem se bál, že se mu nepodaří před mantinelem zastavit.

Ty jsi naopak vstřelil první branku zápasu. Co nám k tomu řekneš?

Venca Pletka mi to chtěl přihrát z levé strany žabičkou, ale puk se mu asi postavil na hokejku a letěl dost vysoko vzduchem. Já jsem si ho chtěl sklepnout na led a pokusit se nějak zakončit. Puk se ale od ledu odrazil a brankáři přeskočil beton.

Nemáš pocit, že jste dnes soupeře přehrávali?

V první a ve druhé třetině určitě. Předčili jsme je určitě v pohybu i jsme si dávali dobře puky. První dvě třetiny byly hodně dobré. Ta třetí byla už jen taková údržbová, ale nechtěli jsme se dopustit zbytečné chyby, což se podařilo. S těžším soupeřem by se takto dohrávat nemohlo.

Dnes byli určitě diváci spokojeni a vám se určitě opět zvedlo sebevědomí.

Já si myslím, že nám sebevědomí nechybí od začátku. Ale, bohužel, několik zápasů nám nevyšlo v koncovce. To by nás ale nemělo zlomit.

Nebyl váš dobrý výkon ovlivněn také tím, že jste hráli již několik posledních zápasů ve stabilizované sestavě?

Tak to určitě. Ono je to hodně znát, když ty útoku spolu hrají již delší dobu.

Ty jsi letošní sezonu začal dobře, ale pak tě postihla dvě zranění. Je to tak?

Je to tak. Nejdříve jsem měl vykloubené rameno, což mě potkalo již několikrát. Chvíli mi trvalo, než jsem se dostal znovu do formy, a když jsme si myslel, že je vše v pořádku, tak jsem měl zraněný kotník. Ale to je sport a stává se to.

Ale už jsi v pořádku a na ledě je to vidět. Máš chuť do hry a na ledě skoro lítáš.

Tak to řekněte mému otci, že na ledě lítám. To rád uslyší. Ale chuť do hry mám určitě. Proto jsem se vrátil zpět do Čech.

Ty jsi byl teď několik sezon ve Francii a vrátil jsi se do Litoměřic. Proč?

Jeden z důvodů byl ten, že ve Francii v druhé lize, kde jsem byl, se hrálo málo zápasů. A pro hráče je zábavnější více hrát, než trénovat.

Ty jsi se v Litoměřicích objevil až po letní přípravě. Jak došlo k tvé domluvě se Stadionem?

Já jsem byl s vedením stále v kontaktu. Byl jsem tu na přípravě u Martina Tvrzníka, ale čekal jsem na nějaké nabídky ze zahraničí. Nechtěl jsem ale zpátky do Francie a nakonec jsem rád, že to dopadlo dobře v Litoměřicích.

Ty jsi byl před tím v Litoměřicích dvě sezony. Takže si zde byl spokojen, když jsi se vrátil?

Ano. Teď jsem tu třetím rokem a věděl jsem do čeho jdu. Rozhodující pro mě bylo to, že je tu super zázemí, které skoro nikde v 1.lize není. Mám to domů blízko a věděl jsem, že není problém s financemi, které se pravidelně dostávají. To je pro hráče také dost důležité.

Poslední otázka. Blíží se přelom roku a poslední dobou vždy potkávala tým kališníků v tuto dobu nějaká herní krize. Nemáš obavy, že by se to mohlo letos opakovat?

Tyto záležitosti z minulosti vypouštím. Ani to nevím, kdybych se to teď nedozvěděl. Letos nás nic takového určitě nepotká.