6. 2. 2011 | Michaela Luňáčková

Pro rozluštění tajenky do Vrchlabí

A je to tady. Stadion Litoměřice odehrál 43 utkání, aby o předkole play off, konci sezony či baráži nakonec rozhodl až poslední zápas. Nejdůležitější utkání sezony čeká litoměřické hokejisty v pondělí 7. února 2011 od 18:00 na ledě Vrchlabí. Podpořit Stadion se chystá mnoho fanoušků, ale pro ty, co zůstanou doma, bude připraven on-line přenos.

V nesmírně napínavé situaci jsou ale kromě Litoměřic namočeny další tři týmy - Tábor, Kadaň a Chrudim, které odehrají poslední kolo nadstavby spolu. O různých variantách, které mohou v pondělí nastat, jsme vás informovali v samostatném článku.

Vrchlabí je momentálně s 63 body na čele skupiny B a má jistotu předkola play off. Jediné, co ještě nevědí, je to, jaký je čeká soupeř. Pondělní utkání tak pro ně nemá takovou důležitost jako pro hráče s kalichem na prsou. Mohou jen spekulovat o tom, jaká výchozí pozice by pro ně byla nejpřívětivější. Pokud budou chtít mít jistotu a jít do play off z prvního místa skupiny B, stačí jim uhrát dva body.

Litoměřice si po čtyřech prohrách v minulém kole spravily chuť a porazily soupeře z Písku v poměru 4:0. Vrchlabí je v opačné situaci a po třech výhrách si v minulém kole připsalo na konto prohru po samostatných nájezdech na ledě Chrudimi.

První utkání hrané v 8. kole ve Vrchlabí vyhráli Litoměřičtí 0:3 a Martin Volke si vychytal svou druhou nulu v sezoně. V Kalich Areně ve 23. kole se ale Vrchlabští pomstili se vším všudy a přidali ještě jeden gól navrch. Časomíra po 60. minutách ukazovala 0:4.

Poslední vzájemné utkání hrané v Kalich Areně začali Vrchlabští lépe a dostali se do dvoubrankového vedení. Pak se ale rozjel litoměřický rychlík a během minuty bylo srovnáno. Konečné skóre pak mluvilo poměrem 5:3 ve prospěch Litoměřic.

Toto nesmírně důležité utkání pro litoměřický Stadion bude jako hlavní rozhodčí posuzovat Petr Úlehla, na čárách ho doplní Jan Čížek a Jan Padevět.

Zda ještě budeme mít možnost sejít se při utkání litoměřického Stadionu při bojích v předkole play off, zda bude zítřejší zápas znamenat konec sezony 2010/2011 nebo zda si Stadion za měsíc zahraje baráž o udržení se dozvíte v pondělí 7. února 2011. Utkání začíná v 18:00.