16. 12. 2018 | Martina Kramerová

Pro body napříč republikou. Urve Stadion proti Porubě třetí triumf?

Teď to dvakrát nevyšlo. Napotřetí už chtějí kališníci opět bodovat. Vyrážejí na půdu Poruby, kterou v této sezoně dokázali už dvakrát obrat o vítězství. A ze vzdáleného koutu republiky se rozhodně nechtějí vracet bez vítězného dárku pro své fanoušky. Obzvlášť po střetu s protivníkem, který je v tabulce postavený hůř. Jak klání v Ostravar Aréně dopadne?

Údaje před
36. kolem

11. místo (46 bodů)
Postavení v tabulce
8. místo (50 bodů)
Skóre
Jan Káňa (12+19)
Nejproduktivnější hráč
Jan Kloz (16+19)
Jan Káňa a Petr Kanko (oba 13 gólů)
Nejlepší střelec
Jan Kloz (16 gólů)
Ctirad Ovčačík (5+7)
Nejproduktivnější obránce
Aleš Pavlas (4+18)
Daniel Dolejš 92,24 %
Hynek Kůdela 90,03 %
Tadeáš Dvořák 87,10 %
Úspěšnost brankářů
Tomáš Král – 89,22 %
Martin Michajlov – 94,37 %
Daniel Dvořák – 90,53 %
Třebíč – Poruba 5:4
poslední utkání
Litoměřice - Frýdek 1:3

Ze dvou předchozích duelů s Porubou kališníci vydolovali celých šest bodů. Pokaždé to sice byl velký boj, Stadion však vždycky dokázal zabrat a proti soupeři z druhého konce republiky uspět.

V rámci 6. kola na konci září Litoměřičtí dovezli vítězství 5:4, které se nerodilo vůbec lehce. Prohrávali totiž už 2:4, třemi brankami ale utkání otočili a mohli se radovat. Los proti sobě poté svedl stejné soupeře o měsíc a kousek později. Na začátku listopadu zavítal Torax do Kalich Areny a ani tentokrát si nepřipsal ani bod. Domácí vyhráli 5:3 a do tabulky pravdy zapsali další triumf.

Teď chtějí v dalším vzájemném zápase uspět potřetí. A opět na ledě Ostravar Arény, která Porubě slouží kvůli rekonstrukci stadionu jako dočasný azyl. Ligovou partii však Litoměřice odehrají necelé dva dny po prohře s Frýdkem, navíc je čeká hodně dlouho cesta napříč republikou. A bitva na půdě protivníka rozhodně nebude procházka růžovým sadem.

Toraxu se náramně vydařil start sezony, kdy čtyřikrát za sebou vyhrál a okupoval horní příčky tabulky. Pak ale přišel sešup. Výhry střídaly porážky a nováček Chance ligy spadl až na 11. místo. Naposledy nestačil na Třebíč, s níž padl 5:4.

Střelecká zbraň Kadlec. Uspěje zase?

Kališníci budou spoléhat především na Martina Kadlece, jemuž se na Ostravany daří. Ve dvou střetnutích zaznamenal celých pět kanadských bodů za tři góly a dvě nahrávky. Zahanbil se nenechal ani kapitán Aleš Pavlas. Ač nastupuje v obraně, dokázal Porubě vstřelit dvě branky, ke kterým přidal dvě asistence.

Ani mužstvo příštího protivníka není z pohledu útoku žádný nazdárek. V letošním ročníku soutěže nasázelo už 108 branek, o deset víc než Stadion. Naproti tomu inkasovalo o dvaadvacet gólů víc. To by mohla být voda na mlýn kališnické koncovce. Litoměřičtí střelci se proti Frýdku trápili a právě absence gólů podle nich byla jedním z hlavních důvodů, proč naposledy nezískali ani bod.

„Koncovka, koncovka, koncovka. Na tom musíme zapracovat. Momentálně je to herní činnost, v níž máme největší problémy. Kdybychom dali gól, mohlo to vypadat jinak,“ přiznal bek Patrik Marcel.

Podaří se střeleckou smůlu protrhnout a přidal další body. Zápas začíná v Ostávat Aréně od 18:00. Duel poběží i na Hokejka TV.