6. 9. 2011 | Jakub Šperk

Přípravu zakončí odveta s Benátkami nad Jizerou

Příprava se chýlí ke konci a zakončí jí odvetný domácí zápas s Benátkami nad Jizerou. V Benátkách kališníci padli 1:5 a mají tak o motivaci víc, aby zakončili přípravu výhrou. Zápas začíná ve čtvrtek 8.9. tradičně od 18:00 v Kalich Areně.

Příprava končí a hráči Litoměřic mají před sebou poslední zkoušku. Přijedou Benátky nad Jizerou, na jejímž ledě padl Stadion 1:5. Zápas pro Litoměřické nezačal špatně, protože hned v 1. minutě zužitkoval Slížkovu přihrávku Hašek a Stadion se ujal vedení. V 1. třetině Stadion jasně dominoval, ale před koncem třetiny inkasoval a do 2. třetiny nastupoval za vyrovnaného stavu. Pak se chopily otěžů zápasu Benátky a vstřelily 3 branky. Ve 3. třetině ještě přidaly 1 branku a nasázely tak Litoměřicím bůra.

Předposlední zápas přípravy Litoměřic byl přesným opakem zápasu s Benátkami. Stadion nastoupil na domácím ledě proti Berounu a vyšlo mu skoro všechno. Ač byl zápas herně dlouho vyrovnaný, hned po 1. třetině vedly Litoměřice 3:0 a do konce zápasu ještě přidaly dalších 5 branek. Jedinou skvrnkou v tomto zápase byl gól Berouna ve 3. třetině a zápas skončil 8:1. Za 11 odehraných přípravných zápasů si tak Stadion drží přívětivou bilanci 6 výher a 5 proher.

Benátky nad Jizerou po zápase s Litoměřicemi ještě odehrály zápas v extraligovém Litvínově. Tam 50 minut byly vyrovnaným soupeřem. Poté ale ještě nadějné skóre 1:3 zvýšili litvínovští rychlými třemi brankami v rozmezí 3 minut. V přípravě si tak Benátky pokazily předposledním přípravným zápasem skvělou bilanci inkasovaných gólů. Na kontě jim teď svítí 5 výher, 4 prohry a 1 remíza.

Nejvíce gólů v přípravě vstřelila za Stadion veteránská lajna Hašek - Slížek - Horčička. Z 32 branek jich měli na svědomí 11 a na dalších 3 se podíleli přihrávkou. Benátky nad Jizerou nastřílely branek o poznání míň. Nejvíce se prosazuje exchrudimský veterán Lukáš Král, který si drží bod na zápas za 4 góly a 4 asistence.

Trenérům předposlední zápas přípravy vyšel parádně. Zda se jim povede to samé i v posledním zápase se dozvíme v Kalich Areně v 18:00.