7. 8. 2018 | Vít Trubička

Příprava pokračuje, Stadion se utká se Salcburkem a Slavií

Po výhře nad Kladnem čekají na Stadion další dva zápasy ve dvou dnech. V den osudových osmiček se utká s juniorským týmem akademie salcburského Red Bullu, o den později se představí poprvé mimo Kalich Arenu, v pražském Edenu. Utkání s Salcburkem začne v 16:00, se Slavií pak v 17:30.

Salcburští junioři zakončili minulou sezónu ve čtvrtfinále

Účastník Alpské hokejové ligy se v základní části dostal na sedmé místo, které mu zajistilo vstupenku do play-off. V něm narazil na pozdějšího finalistu loňského ročníku AHL Ritten/Renon z Itálie. Přestože do čtvrtfinálové série vstoupil Salcburk výhrou 2:0, zbylé utkání si italský celek pohlídal a otočil sérii na konečných 4:1 ve prospěch Rittenu/Renonu. Duelem s Litoměřicemi zahajuje rakouský tým svou přípravu na nadcházející sezónu. Z českých týmů se Salcburk ještě utká s Benátkami nad Jizerou a Třincem.

Salcburský juniorský tým obsahuje směsici hráčů z Rakouska, Německa, Slovinska, Finska a Švédska. Ve svém týmu má řadu juniorských reprezentantů svých zemí. Dokonce i některé seniorské. Ku příkladu Lucasu Birnbaumovi stačily tři starty v EBEL k tomu, aby oblékl hned třikrát dres rakouské seniorské reprezentace. S Markusem Korkiakoskim se v kádru finského týmu Hermes potkal minulou sezónu gólman Leevi Laakso. Řada hráčů ročníku 2000 má zkušenosti s hokejem v České republice, neboť salcburská akademie loni nastupovala v české Extralize staršího dorostu, jejíchž základní část navíc zcela suverénně ovládla. Ve finále pak podlehla českobudějovickému Motoru.

Autorka fotografie: Alena Zapletalová (hc-olomouc.cz)

Slavia zahajuje sezónu bez několika opor loňského ročníku

Sešívaní vstoupili do přípravy utkáním proti kazašskému mistrovi Arlan Kokšetau, jemuž na zimním stadionu v Benešově podlehl 2:4. Ještě před zápasem proti Litoměřicím se Slavia utká s dalším celkem z Kazachstánu Irtyšem Pavlodar.

Tým z Edenu vstupuje do nové sezóny s novým trenérem. Místo Milana Razýma, který odešel do extraligového Litvínova, převzal místo u trenérského kormidla sešívaných bývalý kouč Stadionu Miloš Říha mladší. Hráčský kádr Slavie značně prořídl. Své kariéry ukončili obránci Jaroslav Kasík, který se stal kustodem Sparty, Pavel Kolařík, nyní asistent trenéra u slávistických juniorů, a Antonín Růžička. Gólmanská výměna proběhla mezi Slavií a Plzní. Dres indiánů nově obléká Dominik Frodl, zatímco do Edenu přišel Lukáš Sochůrek. Druhou posilou sešívaných je nejproduktivnější hráč Litoměřic loňské sezóny Jan Veselý. Mnoho dalších hráčů Slavie odešlo do konkurenčních týmů Chance ligy. V Jihlavě nyní působí Jan Pohl, v Českých Budějovicích Zdeněk Doležal, u nováčka z Poruby Václav Jankovský, v Litoměřicích Martin Kadlec, v Třebíči Lukáš Nedvídek a v Prostějově Marek Račuk. Dva hráči přešli do druhé ligy. Do Kolína se vrátil David Šafránek a dres pražské Kobry začal oblékat Marek Ryzák.

Autor fotografie: Jakub Mezlík (hc-slavia.cz)

Stadion zahájil přípravu těsnou výhrou nad Kladnem

Úvodní utkání sehrál Stadion proti kladenským Rytířům. Oba týmy v tomto utkání zkoušely řadu mladých hráčů. Kladenští své vlastní z juniorského týmů, či z Řisut. Litoměřičtí odehráli zápas se řadou potenciálních hráčů pro projekt Dukla. V tomto zápase se po oboustranně bojovném utkání prosadily nové litoměřické posily Jan Kloz a Markus Korkiakoski. Za Kladno pouze v závěru snížil Jakub Strnad.

Místo dvojutkání s Kadaní odehraje Stadion duel s ambiciózním druholigovým celkem ze Sokolova. Jeden z nejlepších týmů loňského ročníku 2. ligy, sk. západ před novou sezónou velmi posiloval, například jedním z nových hráčů je bývalý hráč Litoměřic Josef Stříbrný. Utkání začne v úterý 14.8. od 18 hodin.

Autor fotografie: Karel Švec (Český hokej)