10. 12. 2020 | Kateřina Kubatková

Přesilovky jsou naší silnou stránkou, hlásí Petr Hašek

Po dvou venkovních prohrách se kališníkům podařilo v Kalich Areně porazit tým Benátek. Stadion se v tabulce využití přesilových her nachází na druhé příčce s úspěšností 26,39 %. Proti Středočechům byli Litoměřičtí úspěšní ve dvou. "Tyto výhody považujeme za naši silnou stránku. Snažíme se je využívat a naštěstí jsme zatím úspěšní," komentoval převahu na ledě forvard Hašek.

Proti Benátkám se vám podařilo zvítězit poměrem 3:1, jak bys tento duel zhodnotil?

Myslím si, že jsme podali skvělý výkon. Hráli jsme jako tým a vybojovali tři body.

Po dvou venkovních porážkách jste v domácím utkání slavili triumf, co se oproti minulým zápasům dařilo?

Určitě jsme zapracovali na rozehrávce a celkově na obranném pásmu, kde jsme trošku měli problémy. Myslím, že jsme zlepšili i hru dopředu.

Ve využití početních výhod je Stadion na druhém místě z celé Chance ligy. Proti Středočechům jste tuto skutečnost opět potvrdili, věříte si v přesilovkách?

Petr Hašek v utkání s Benátkami.

Ano, tyto výhody považujeme za naši silnou stránku. Snažíme se je využívat a naštěstí jsme zatím úspěšní.

Proti druhému týmu v tabulce sis připsal bod za asistenci na druhý gól. Jak tato situace vypadala z tvého pohledu?

Přijel jsem do závaru u brány, zpoza ní jsem nahodil puk před Pavelku, kde ho krásně dorazil Matěj Beran a naštěstí to tam spadlo.

Celkem 14 kališníků je v této době na přípravném kempu s reprezentací U20, proto je v Litoměřicích řada nováčků. Už se tým znovu sehrál?

Jádro týmu je pořád stejné a myslím si, že všichni noví kluci, co přišli, jsou fajn. Táhneme za jeden provaz.

Za Stadion jsi prozatím odehrál 8 zápasů, v nichž sis připsal čtyři body. Na čem potřebuješ zapracovat a v čem jsi se zlepšil?

Já jsem hlavně rád, že teď dostávám víc prostoru na ledě. Řekl bych, že je to i na mé hře vidět, jsem si jistější na puku. Musím zlepšit práci v brankovišti a dorážení do branky.

Příští klání vás čeká s ligovým nováčkem ve Vrchlabí, na čem budete chtít do té doby zapracovat?

Podle mě bychom ještě měli zapracovat na rozehrávce, neujíždět bekům tak daleko. Zároveň si myslím, že když podáme podobný výkon jako proti Benátkám, tak máme velkou šanci na úspěch.