16. 3. 2009 | Michal Sabó

Premiéra v play-off na ledě Písku

Litoměřičtí hokejisté se v úterý představí ve svém premiérovém play-off. Jejich soupeřem budou hráči Písku, kteří se po základní části umístili na třetí příčce. V sérii hrané na dvě vítězná utkání nebudou chtít být pouze v roli outsidera, ale budou se snažit o co nejlepší předvedený výkon. V úvodním čtvrtfinálovém střetnutí je můžete podpořit i Vy prostřednictvím autobusu, který vypraví vedení HC. Odjezd autobusu je 17. 3. ve 14:45 od kina Máj. Vstupné na utkání je 70 Kč.

Druhá liga vstupuje do své další části, přichází čas play-off. Sami hráči tyto vyřazovací boje často označují jako jinou soutěž. Soutěž, ve které ze sebe hráči dostanou ještě o něco více než v dosavadních utkáních a každá minuta každého duelu dostává nový náboj.

Jihočeši prošli základní částí téměř bez jakéhokoliv většího nebo dlouhodobějšího výpadku. Pohybovali se stále mezi nejlepší pěticí a měli po celou sezónu víceméně stabilní kádr bez větších změn. V útoku se spoléhali často na Milana Bláhu, vítěze bodování a spolehlivého střelce. Týmovou produktivitu podporoval obránce Pavel Procházka, autor 21 kanadských bodů, konkrétně šesti gólů a patnácti nahrávek. Systém pravidelného střídání brankářů se Jihočechům také osvědčil. Brankářská dvojice Pinkas – Kubiš. Do čtvrtfinále tedy půjde Písek s vysokými cíly, ovšem narazí na sice v tabulce níže postavený, ale o nic méně kvalitní mužstvo.

V kádru Stadionu letos byly velmi platné nákupy z předsezónního období i nejčerstvější hostování, kterými klub ještě více posílil. Za vše hovoří výkony Petra Procházky, až do závěrečných kol téměř nezpochybnitelného vůdce kanadského bodování, který tvořil po celý rok dvojici se svým dlouholetým parťákem Jakubem Hlusičkou. Tito dva spolu hráli v mládežnických kategoriích a na ledě se najdou prakticky poslepu. Od novoroční přestávky se připomněl také zkušený kapitán Vlastimil Patzenhauer. Jeho stíhací jízda za titulem nejproduktivnějšího hráče byla vskutku impozantní, zejména jeho výkon v derby s Roudnicí. Nejnovější posilou ale je zkušený, mnoha extraligovými bitvami ostřílený Milan Antoš. Spolu s ním přibyli i další zkušenosti, které jsou a budou pro zbytek kádru jistě přínosem. Bohužel se ale Litoměřicím nevyhýbala výsledkově, nikoliv však herně, nepovedená utkání nebo naopak dlouhé vítězné série včetně té poslední sedmizápasové.

O favoritovi pro tuto sérii by se dalo jasně říci, že jím je Písek. Severočeši jsou ale stejně nebo podobně kvalitní tým, bezpochyby velice talentovaný. Jak již bylo výše řečeno, play-off je jiná soutěž, a tak může i outsider zazářit ve zdánlivě předem jasné a rozhodnuté sérii. Podpořme tedy Stadion na jejich první cestě napříč vyřazovacími boji, ať už přímo na stadionu v Písku , Lovosicích nebo právě při venkovních utkáních u on-line přenosu. Série s Jihočechy začíná 17.3. od 18 hodin na píseckém zimním stadionu.