7. 10. 2018 | Martina Kramerová

Přední "asistent" Voženílek: Měli jsme lepší pohyb. To nakonec rozhodlo

Nejlepší nahrávač duelu se Zubry? Bezpochyby útočník Daniel Voženílek. Litoměřická šestadevadesátka pomohla skolit soupeře hned dvěma nahrávkami a notnou měrou přispěla k dalšímu triumfu. Podle úspěšného „asistenta“ Stadion překonal Přerov především díky elánu, který do zápasu vložil. A mimo jiné také zásluhou dobrého pohybu, jímž domácí na ledě vynikali. „Oba zápasy byly těžké, ale celkově jsme měli lepší pohyb, lepší nohy. To nakonec rozhodlo,“ uvažoval dvaadvacetiletý forvard.

Litoměřice si pro dvojzápas s Přerovem nachystaly slušnou formu a v krátké době pouhých dvou dní dokázaly obrat favorita o celých šest bodů. Stejně jako v prvním duelu si navíc Stadion už v úvodu vypracoval slušný gólový náskok. Podle Voženílka však byly závratné změny ve skóre ve prospěch domácích snadné jen na pohled.

„Myslím si, že do utkání jsme měli poměrně špatný vstup. Tlak soupeře jsme ale ustáli a dali nějaké góly. Pak už jsme si to spíš hlídali,“ hodnotil brankově povedený start. Zubři pak však začali kousat a litoměřičtí fanoušci se v závěru ještě hodně třásli, aby soupeř nevyrovnal.

„Chtěli jsme hrát aktivně dopředu, nebát se. Ale závěr byl hodně rozkouskovaný. O výsledek jsme se ještě báli, Přerov měl pár šancí. Nakonec se nám podařilo zvítězit,“ popisoval s úlevou útočník.

„Jsme rádi, že jsme proti takovému favoritovi dvakrát vyhráli a posunuli se v tabulce. Na ta vítězství určitě budeme chtít v nejbližších zápasech navázat,“ dodal zkušený kališník. A zamyslel se i nad faktory, které oba zápasy rozhodly. „Celkově jsme měli lepší pohyb, lepší nohy. A to nakonec rozhodlo. Možná i to, že máme mladší tým a Přerov naopak starší. Přece jen mohla být dvě utkání ve dvou dnech pro starší hráče trochu fyzicky náročnější.“

Bývalého hráče Pardubic či Prostějova těšil i fakt, že se mu podařilo pomoct dvěma asistencemi. I když úplně spokojený nebyl. „Za asistence jsem rád, ale mohlo by to být lepší. Šancí a příležitostí bylo víc. Doufám, že mi tam taky brzy něco spadne.“

Přerovské mužstvo ze špičky tabulky sice bylo náročným protivníkem, teď ale přijde soupeř ještě „těžší“ kategorie. „Lahůdka“ v podobě nového lídra soutěže. Kališníci totiž vyrážejí na půdu Českých Budějovic. „Momentálně je to zase první tým tabulky. My si musíme odpočinout, potrénovat a jít do toho zápasu zase s takovým elánem jako proti Přerovu,“ uzavřel Voženílek.