2. 2. 2009 | Jan Fišera

Potvrzeno: Milan Antoš bude hrát za Litoměřice

Jak jsme již v minulém týdnu informovali, vedení HC úspěšně dokončilo jednání s velezkušeným Milanem Antošem (38 let). Problém ale přineslo vyřizování všech formálních náležitostí spojených s touto transakcí. Naštěstí vše dobře dopadlo, a tak mohl manažer Daniel Tvrzník v úterý 3. února vyzvednout na registračním oddělení ČSLH registrační průkaz Milana Antoše umožňující jeho start za Stadion. Společně s populárním "Antym" mají nově střídavé starty i ústečtí hráči Robin Hanzl (20 let) a Ondřej Havlíček (17 let), oba mládežničtí reprezentanti ČR.

Vítěz extraligy z roku 2003 přichází do konce sezóny na hostování z Ústí nad Labem. Milan Antoš naposledy působil v Německu v týmu Wild Boys Chemnitz. Vedení HC Stadion Litoměřice se s tímto bojovníkem dohodlo na podmínkách jeho působení již před dvěma týdny, ale vzhledem k povinnostem hráče v Německu nebyl přesun do nového působiště jednoduchou záležitostí. Naštěstí se vše podařilo vyřešit do konce přestupového období a litoměřickým fanouškům se představí velká osobnost českého hokeje.

Severočeši si od nové posily slibují významnou pomoc v boji o playoff II. ligy. Velezkušený útočník by měl pomáhat a spolupracovat s mladými hráči v týmu, pro které bude jeho přítomnost na ledě i v kabině velkým přínosem.

V regionu je Milan Antoš velmi známý, vždyť několik sezón působil v sousedním Ústí nad Labem a chvíli i v nedalekém Mostě. Není třeba připomínat jeho bohatou extraligovou kariéru – hlavně v dresech pražské Slavie a Plzně.

Milan Antoš se zařadí mezi největší hvězdy II. ligy ČR. Hned jeho první utkání za litoměřické mužstvo přinese velice zajímavý souboj. Litoměřice hostí v okresním derby tým z Roudnice nad Labem, ve kterém působí Antošův velký rival - Richard Žemlička. Po mnoha letech tak dojde opět k soubojům, které bývávaly ozdobou nejvyšší domácí soutěže při utkáních Sparta - Slavia. Vše je zvýrazněno tím, že i bez těchto dvou hráčů mělo derby vždy vyhrocenou atmosféru a bouřlivá kulisa se tedy očekává i při tomto zápase.

Utkání se hraje v neděli 8. února 2009 od 17,00 na zimním stadionu v Lovosicích. Na tréninku se s novými spoluhráči poprvé seznámí ve středu 4. února.

Střídavé starty mají nově i ústečtí hráči Robin Hanzl a Ondřej Havlíček.

Robin Hanzl, syn Antonína Hanzla působícího v Litoměřicích, letos neúspěšně bojoval o účast na MS do 20 let. Své umění předvádí v Ústí nad Labem, kde v 29 zápasech získal 16 bodů (6 + 10), v juniorech odehrál 11 utkání se ziskem 15 kanadských bodů. V minulé sezóně zaznamenal také 4 starty v litoměřickém dresu.

Ondřeje Havlíčka nalezneme v nejnovější nominaci do české osmnáctky. I on se v sedmnácti letech statečně bije za Ústecké Lvi a za 27 utkání si připsal 8 bodů. O jeho umění svědčí i fakt, že vede kanadské bodování ústecké extraligové juniorky - za 23 zápasů vstřelil 19 branek a na dalších 23 přihrál, což dohromady dává úctyhodný počet 42 bodů.

Jestli se představí i v litoměřickém dresu se teprve rozhodne, protože současný kádr je široký. Jejich start přichází v úvahu v případě jejich uvolnění ze strany Ústí nad Labem, vše záleží na našich výkonech i na situaci v ústeckém klubu.

Zdroj fotografií: www.hcusti.cz