15. 1. 2021 | Vít Trubička

Potřetí v řadě s nováčkem soutěže. Prodlouží Stadion vítěznou sérii?

Litoměřičtí mají před sebou další domácí klání. Tentokrát bude jejich soupeřem vrchlabský Stadion, kterému jistě mají kvůli úvodní porážce na soupeřově ledě co vracet. Vrchlabí se ale momentálně celkem daří, což dokládá i to, že v současnosti se vyšplhali v tabulce na čtvrté místo. Bude ovšem nyní v derby Stadionů úspěšnější ten litoměřický?

Porovnání týmů

12. místo (24 bodů)
Postavení v tabulce
4. místo (37 bodů)
Skóre
Matěj Beran (10+19)
Nejproduktivnější hráč
Martin Heřman (10+11)
Patrik Miškář (12 gólů)
Nejlepší střelec
Martin Heřman (10 gólů)
Patrik Marcel (2+6)
Nejproduktivnější obránce
Tomáš Linhart (3+6)
Tomáš Král (87,76 %)
Adam Beran (89,68 %)
Úspěšnost brankářů
Jakub Soukup (92,06 %)
Milan Klouček (94,08 %)
Šumperk – Litoměřice 2:3 sn.
Poslední utkání
Vrchlabí – Havířov 5:3

Hráči Stadionu nastoupí proti týmu, který v novém roce ztratil body jen v jediném z pěti utkání. Valnou většinu zápasů ovšem odehrál v domovské DD Elektromont Aréně, pouze jednou se vydal na vsetínský Lapač. V prvním lednovém klání se Vrchlabští střetli s Třebíčí, kterou doma porazili 4:2. Krátce nato si, také na domácím ledě, poradili s Přerovem, a to výsledkem 5:2.

Posléze čekalo na Vrchlabí dosud jediné letošní venkovní utkání. I ve Vsetíně ale pokračovali ve vítězném tažení, neboť zvítězili 4:2. Valaši se ovšem hned k dalšímu zápasu vydali do Krkonoš k odvetě, která se jim vyplatila, a to díky vítězství 3:2. Hned v příštím utkání ale Vrchlabí tento výsledkový nezdar napravilo výhrou 5:3 nad Havířovem.

57
trestných minut si již musel odsedět vrchlabský Ján Niko. V této statistice tak patří na čelo tabulky Chance ligy.

Ofenzivním tahounem Vrchlabí je Martin Heřman, který si dosud připsal 21 kanadských bodů. Ty rozdělil mezi deset gólových tref a jedenáct asistencí. V počtu nahrávek ho ale překonal zkušený Tomáš Nouza, na svém kontě jich má totiž třináct, které doplnil pěti góly. Stejně jako Nouza má osmnáct kanadských bodů i Patrik Urban, jeho střelecký účet se skládá z osmi gólů a deseti nahrávek.

Vrchlabskou gólmanskou jedničkou je Jakub Soukup. Brankoviště Stadionu hájil ve dvanácti zápasech, a to s úspěšností 92,06 %. Zdatně mu sekundují Milan Klouček a Oliver Štěpánek, oba dva odchytali shodně pět utkání. Klouček, který ovšem v současné době nastupuje v Tipsport extralize za pardubické Dynamo, si připsal úspěšnost 94,08 %. Nejmladší z vrchlabských gólmanů, Štěpánek, si vedl o pouhou setinu hůře než Klouček. Úspěšnost jeho zákroků je tedy rovna 94,07 %.

Litoměřičtí se vyhoupli na pozici zajišťující play-off

I litoměřický Stadion je po novém roce celkem ve formě. Oproti Vrchlabí má ale odehrané jen tři zápasy, všechny navíc proti týmům, které jsou v tabulce o něco níž než Litoměřice. První utkání sehráli kališníci na ledě Kadaně, kterou po pozvolném nástupu nakonec smetli 4:1. Ještě více se jim dařilo doma proti nováčkovi z Kolína. Už v počátku se Litoměřičtí dostali do vedení, nakonec pak dokráčeli k vítězství 5:1. Poslední utkání pak Stadion odehrál v Šumperku. Vyrovnané klání ovšem rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých byli kališníci úspěšnější a brali tak dva body.

Litoměřická radost v předchozím vzájemném klání se Šumperkem.

Přímo Vrchlabí ovšem mají Litoměřice co vracet. V prvním vzájemném utkání to byl sice litoměřický Stadion, který se jako první dostal do vedení, a to hned v třetí minutě zásluhou Přemysla Svobody. Domácí Vrchlabí ale rychle srovnalo trefou Matouše Kratochvíla, vzápětí se navíc díky Pavlu Mrňovi dostalo do vedení.

Vrchlabští už pak jen navyšovali své vedení. O to se postarali Tomáš Zeman, Ondřej Chrtek a Patrik Urban. Hráči Litoměřic pak už jen v samém závěru snížili díky Markovi Berkovi. Celkově tak kališníci svému vrchlabskému soupeři podlehli 2:5.

Bodovým tahounem litoměřického týmu je již od počátku sezony Matěj Beran. Na svém kontě má doposud 29 kanadských bodů, což rozdělil mezi deset gólů a devatenáct asistencí. V počtu vstřelených gólů ho ale překonal Patrik Miškář. Prosadil se totiž už dvanáctkrát, k čemuž přidal dalších čtrnáct gólových nahrávek. Navíc oběma patří čelní pozice v tabulce produktivity celé Chance ligy.

Podaří se litoměřickému Stadionu vrátit soupeři předešlou porážku a udržet se na vítězné vlně? Nebude to ale nic jednoduchého, Vrchlabským se totiž daří držet v horních patrech tabulky, navíc i oni často bodují.

Zápas dvou Stadionů začíná ve sobotních 16:00 a můžete ho sledovat živě na Hokejka TV nebo v textové podobě na www.onlajny.com. Majitelé permanentních vstupenek mohou utkání na Hokejka TV sledovat zdarma. Jak získat přístupový kód k bezplatnému sledování? Stačí se podívat ZDE.

Autorka fotografií: Věra Václavková (dracisumperk.cz)