8. 11. 2009 | Jan Luňáček

Potřebovali jsme už vyhrát vyšším rozdílem, hodnotí zápas trenér Daniel Tvrzník

Nedělní utkání proti týmu Jablonce nad Nisou překvapilo domácí fanoušky i samotné trenéry domácího týmu vysokou výhrou. Chce-li litoměřický Stadion dosáhnout na mety nejvyšší, potřebuje k tomu i dobré skóre. Proto si po utkání trenér domácích Daniel Tvrzník dnešní výkon celého týmu pochvaloval.

Pane trenére, můžete zhodnotit dnešní zápas?

Po dvou třetinách jsme mohli být spokojeni. Chtěli jsme konečně hrát doma s minimem obdržených branek, ale zároveň jsme věděli, že Jablonec neměl v poslední době špatné výsledky. Dokonce vyhrál v Klášterci, a tak jsme šli do zápasu trochu s respektem. V prvních dvou třetinách jsme plnili to, co jsme si řekli. Dali jsme také pěkné branky, takže spokojenost. Na druhé straně jsme už také chtěli udržet nulu, ale poslední třetině jsme hráli trochu laxněji a dostali jsme dvě branky, což je škoda.

Nepřekvapila vás výše výhry?

Určitě. Je to pro nás první takto vysoké vítězství v letošní sezóně. Už jsme to také potřebovali vyhrát a vést takto vysoko, abychom se nemuseli v poslední třetině nervovat a bát se o výsledek. Zatím se nám totiž výhry na domácím ledě rodily docela těžce. Dnes se prosadily i všechny tři útoky, což je taky dobré.

Byl zisk dnešních tří bodů povinný?

Určitě. Když se hraje doma, tak se musí vyhrávat. Také hrál celek z popředí tabulky s předposledním, tak se s tím i trochu počítá. Ale na druhé straně v naší skupině není mezi týmy moc velký rozdíl ve výkonnosti a já stále říkám, že každý může porazit každého. Je cenné vyhrát třeba jen o branku. Ale pokud se vyhraje o více, je to dobré pro sebevědomí týmu a i pro kluky, co nedali dlouho branku, je povzbuzující, když se trefí.

Tři body z dohrávky v Roudnici by měly být asi také povinné?

Samozřejmě. Určitě ale k soupeři pojedeme s respektem. Nevím, jak hrála Roudnice dneska, ale porazili teď Sokolov a pro nás to bude těžký zápas. Bude to okresní derby a já věřím, že nebudeme muset kluky speciálně na tento zápas motivovat. Také doufám, že přijde hodně lidí a uvidí pěkný hokej.

Děkuji a přeji mnoho úspěchů.