10. 3. 2009 | Alexandr Stys

Poslední souboj před playoff

Až poslední zápas základní části rozhodne, ze kterého místa vstoupí litoměřičtí hokejisté do vyřazovacích zápasů playoff. Posledním týmem, který prověří Severočechy, bude celek z Řisut. Soupeř je na 12. místě tabulky s náskokem dvou bodů na Litoměřice. Pokud však Stadion v domácím prostředí uspěje, posune se právě před Řisuty. Celek Řisut dokázal z posledních zápasů vytěžit maximum, a tak není divu, že stoupá tabulkou vzhůru. V minulém vzájemném zápase Litoměřice dokázaly na soupeřově ledě těsně zvítězit až po samostatných nájezdech 1:2. Pro ty, kteří se nebudou moci dostavit, bude opět připraven podrobný online přenos na www.onlajny.cz

Litoměřičtí hokejisté zahájili vstup do druhé poloviny základní části velice úspěšně. Deset výher ze čtrnácti hraných zápasů posunuly Stadion vpřed za vysněným playoff. Hráči opravdu dřeli a jejich snaha a píle se ukázala na výsledcích. Teď Severočechy čeká poslední duel s celkem Řisut, se soupeřem, který má do vyřazovacích bojů stejné ambice. Poslední vzájemné utkání bylo soubojem stejně silných mocností. Vítězství vybojoval nakonec hostující celek, který lépe zvládl prodloužení a následné nájezdy. V posledním zápase, který Stadion sehrál na ledě Trutnova, museli Severočeši smeknout před domácím celkem, který si na soupeře vyšlápl a vyhrál 5:1.

Mužstvo Řisut také zažívá zdárnou druhou část sezóny. Několik důležitých vítězství posunulo svěřence trenéra Nováka do vyšších příček obtížné a vyrovnané druholigové tabulky. V posledních zápasech se celku dařilo a bilance čtyř po sobě jdoucích výher mluví za své. V posledním zápase se Řisutům podařilo zdolat silný Benešov, i když až po samostatných nájezdech. Vzhledem k prvnímu vzájemnému zápasu budou chtít hráči oplatit Litoměřicím porážku z domácího ledu, a tak bude zápas opravdu atraktivní.

Na domácí utkání vypravuje HC Stadion Litoměřice speciální autobus pro fanoušky. Hodinu před začátkem každého domácího zápasu bude na parkovišti u litoměřického soudu připraven autobus, který fanoušky odveze ZDARMA na lovosický zimní stadion. Po konci utkání budou fanoušci dopraveni zpět na parkoviště.