15. 9. 2020 | Filip Hulín

Poprvé venku! Stadion změří síly se Sokolovem

Po úspěšném úvodním zápase sezony čeká na Stadion první venkovní zkouška, když změří síly se Sokolovem, který si v minulém zápase dokonce vyšlápl na Havířov a kališníky rozhodně nebude čekat lehká práce, protože Baník přes léto výrazně posílil a na západ Čech přišla velká prvoligová jména. Dokáže Stadion vyzrát i na Baník?

Údaje po 1. kole

Havířov – Sokolov 1:2
Poslední utkání
Litoměřice - Třebíč 4:3pp

Po výhře v prodloužení nad Třebíčí míří kališníci poprvé ven. Tentokrát vyzvou Sokolov, který v úvodním kole uspěl na ledě Havířova.

Po loňské nevydařené sezoně Baník mohutně posílil a na západ Čech přišla zvučná prvoligová jména. Z týmu sice odešli Matěj Zadražil či Josef Stříbrný, Sokolovu se ale podařilo najít skvělé náhrady. Největší posilou je Martin Kadlec, který v loňské sezoně řádil v dresu Stadionu a stal se nejlepším střelcem celé ligy. Do kádru loňského posledního týmu ligy zamířili i další bývalí kališníci, a to František Klejna a Vojtěch Kropáček. Důležité je i setrvání tahounů týmů z minulého ročníku Tomáše Vracovského a Jaromíra Kverky, jenž v minulém zápase vystřelil dvěma góly výhru nad Havířovem. Kromě dlouhodobé spolupráce s Karlovými Vary bude Baník navíc nově spolupracovat se Spartou.

V přípravě odehrál Sokolov celkem sedm zápasů, z nichž vyhrál čtyři, když si poradil s Klatovy, Kadaní, Slavií a nakonec i s Karlovými Vary. Úvodní zápas nové sezony se Sokolovu vydařil, když přemohl na venkovním ledě Havířov a získal tak první tři body do tabulky. Výhru Západočechů vystřelil Jaromír Kverka, který nejprve v 23. minutě otevřel skóre, na což AZ ještě dokázal odpovědět. Na jeho další trefu ve 47. minutě již ale zareagovat nedokázal.

Dokáže Stadion prodlužit šňůru výher?

Kališníci v letošní sezoně ještě nepoznali hořkost porážky, když v přípravě byli stoprocentní a tuto bilanci si přenesli i do začátku ligy, když po velkém boji zdolali Třebíč. Výhra se nerodila lehce, Horácká Slavia rychle vedla, ale o vedení vzápětí přišla po trefách Berana, Vitoucha a Miškáře. Stadionu se ale vůbec nepodařila druhá třetina, ve které dostal dva góly a vyrovnané skóre trvalo i po šedesáti minutách. Drama rozseklo prodloužení, když se k puku dostal Patrik Miškář a svou střelou rozjásal domácí fanoušky.

V prvním zápase se individuálně dařilo Patriku Miškářovi, který vstřelil dvě branky. Po gólu mají na svém kontě Matěj Beran a David Vitouch. Jednu nahrávku si připsali obránci Jiří Jebavý, Šimon Kubíček a Jan Holý. V brankovišti pochytal devatenáct střel Tomáš Král.

Dokáže Stadion porazit posílený Sokolov a udržet neporazitelnost? Utkání na Zimním stadionu v Sokolově začíná ve středu v 18:00. Video přenos bude k dispozici na HokejkaTV, textový pak na onlajny.com.