1. 10. 2019 | Filip Hulín

Poprvé na Moravu! Stadion míří do Přerova

Chance liga pokračuje dalším kolem, tentokrát kališníci zavítají do Přerova. Zubři v minulém kole těsně padli na ledě Českých Budějovic a připsali si tak třetí prohru v řadě. Litoměřice jsou na tom přesně opačně, mají totiž tři výhry za sebou proti silným soupeřům a sérii budou chtít prodloužit. Dokáže Stadion získat na ledě silného Přerova další body?

Údaje po
8. kole

8. místo (14 bodů)
postavení v tabulce
5. místo (16 bodů)
skóre
Roman Pšurný (6+3)
Jakub Navrátil (1+8)
nejproduktivnější hráč
Martin Kadlec (4+5)
Roman Pšurný (6 gólů)
nejlepší střelec
Martin Kadlec (4 góly)
Jakub Kubeš (2+5)
nejproduktivnější obránce
Patrik Marcel (3+1)
Aleš Pavlas (1+3)
Lukáš Klimeš (94,00 %)
Michael Petrásek (91,89 %)
úspěšnost brankářů
Tomáš Král (94,39 %)
Štěpán Lukeš (92,59 %)
Jan Škorpík (91,92 %)
České Budějovice – Přerov 3:2
poslední utkání
Litoměřice - Prostějov 6:1

Po domácí výhře proti Prostějovu čeká Stadion první trip na Moravu, a to do Přerova. Zubři přes léto výrazně posílili a určitě budou chtít bojovat o vrchní příčky tabulky.

V týmu Přerova pokračuje Martin Weinhold, který přišel z Ústí nad Labem. Do kádru Zubrů zamířil i Jiří Krisl, jenž v Přerově strávil i závěr sezony na hostování z Frýdku Místku. Z polského Jastrzebie doplnil kádr Zubrů Jakub Kubeš. Radek Číp přišel z Dornbirnu a Rostislav Šnajnar z Poruby. Formou hostování tým posílili Zdeněk Čáp, Michael Petrásek, Jan Süss a Matyáš Hamrlík.

Přerov v minulém zápase na ledě Českých Budějovic

V týmu Moravanů nadále nepokračuje Martin Novotný, který odešel do Prostějova. Do Znojma se přesunul Michal Gago, do Poruby zase Marek Sikora. Radomír Pala se rozhodl ukončit aktivní kariéru. Lubomír Malina našel nové působiště v Havířově, Milan Davídek v Jihlavě.

Přerov začal úvod sezony velmi dobře, když vyhrál pětkrát v řadě. Nejdříve doma porazil Prostějov, Kadaň a Benátky nad Jizerou. Moravané vyhráli i v Ústí nad Labem a v Třebíči, kde rozhodovaly až samostatné nájezdy. Poslední tři utkání se ale Zubrům nepodařila. Nejprve prohráli na ledě Slavie, poté doma s Jihlavou a v posledním kole padli na ledě Českých Budějovic, kde rozhodl gól až z 59. minuty. Přerov se tedy nachází na osmém místě se čtrnácti body.

Minulá sezona? Platilo můj dům, můj hrad

V předchozí sezoně se týmy utkaly čtyřikrát a vždy vyhrál domácí celek. Stadion se s Přerovem utkal na začátku sezony dvakrát během dvou dnů a oba zápasy ovládli kališníci. Nejprve 4:1, o den později 4:3. Ve 26. kole se Litoměřice vydaly do Přerova, úvod patřil domácím a Stadion jen marně dotahoval. Zubři si tak připsali výhru 4:2. V závěru sezony se týmy opět utkaly na ledě Zubrů. Litoměřice se dlouho držely na dostřel, Přerov ale v závěru rozhodl a opět si připsal tři body.

Otakar Šik v souboji s přerovským hráčem

Úvod sezony by sel dal pro Litoměřice popsat jako úspěšný. Stadion se nachází na pátém místě a do zápasu s Přerovem vstupuje s třemi výhrami v řadě. V úvodu sezony si kališníci připsali výhry proti Benátkám a Frýdku-Místku. Poté přišla série tří porážek a lehký propad tabulkou. V posledních třech zápasech dokázal ale Stadion vždy zvítězit. Nejprve přišla výhra doma se Sokolovem, poté kališníci porazili favorita z Českých Budějovic a na závěr si vyšlápli i na nepříjemný Prostějov. Stadion se tak nachází na pátém místě se čtrnácti body.

Dokáže Stadion získat body na ledě silného Přerova? Utkání v přerovské Meo Areně začíná ve středu v 18:00. Přímý přenos bude k vidění na Hokejka TV, textový přenos na Onlajny.com.