6. 2. 2009 | Michal Sabó

Polabské derby jako setkání dávných rivalů

Blíží se 8. únor a s ním i souboj zarytých rivalů z Litoměřic a Roudnice. Jde o druhé letošní derby a zároveň o odvetu po střetnutí, které skončilo vítězstvím Litoměřic 4:2. Utkání na lovosickém ledě přinese nový náboj setkání starých známých soupeřů z extraligových let. Sledujte tedy duel Litoměřice – Roudnice, respektive Milan Antoš – Richard Žemlička, 8.2. od 17.00 a podpořte domácí na cestě za dalšími body.

Litoměřičtí se po nepovedeném vystoupení na domácím ledě proti jabloneckým Vlkům zdárně oklepali a opět vyrazili vstříc dalším vítězstvím potřebným pro vytouženou účast v play-off. Dvě shodné výhry v poměru 6:3 s Klatovy a Rokycany je k tomuto dílčímu cíli opět o něco přiblížily. Z 15. pozice a s velkou šancí získat v následujících utkáních proti mužstvům ze spodní části tabulky plný počet bodů se vše jeví celkem snadně, ostatně letošní dosavadní forma celého mužstva tomu také napovídá. Více budeme moci hodnotit až po nadcházejícím derby a následným střetnutí s pražskou Kobrou.

Naproti tomu mužstvo největšího regionálního rivala se neocitá ve zrovna povedeném období. Vítězství si připisují stále velice sporadicky a v současnosti usilují o udržení v lize. Na nohy mužstvo částečně v průběhu ročníku postavil nově příchozí trenér Jan Svitavský, ale zlepšení netrvalo dlouho a z potencionálně sestupových příček se Roudničtí stále neodpoutali. Z dvojice zkušených opor týmu již aktivní kariéru ukončil Pavel Šrek, jehož odchod by se také dal přiřadit k příčinám letošních vysokých gólových přídělů. V této statistice je Svitavského družina druhá nejhorší z hlediska vstřelených i obdržených branek.

Jak dopadne druhé letošní derby severočeských rivalů obohacené navíc duelem Antoš – Žemlička sledujte v neděli 8.2. od 17.00 na lovosickém zimním stadionu, kde je očekávána jedna z největších letošních diváckých návštěv. Kdybyste se na utkání nedostali, nezoufejte, bude pro vás opět připraven podrobný on-line přenos, díky kterému nepřijdete o nic podstatného.

Upozorňujeme návštěvníky zápasu, že po minulém utkání s Klatovy dochází k jistým opatřením, která se dotknou diváků. Prostor nad střídačkou hostů bude vyhrazen pouze pro fanoušky hostujícího celku. Prostor hostí bude ohraničen a prosíme všechny o respektování tohoto opatření a pokynů pořadatelů.

Pokladny budou otevřeny hodinu před začátkem střetnutí, speciálně na tento souboj bude otevřena i druhá pokladna. Tu najdete na stejné straně jako tu současnou, ale u druhého vchodu.

Vzhledem k očekávané vyšší návštěvě žádáme všechny návštěvníky o respektování pokynů pořadatelské služby.

Na domácí utkání vypravuje HC Stadion Litoměřice speciální autobus pro fanoušky. Hodinu před začátkem každého domácího zápasu bude na parkovišti u litoměřického soudu připraven autobus, který fanoušky odveze ZDARMA na lovosický zimní stadion. Po konci utkání budou fanoušci dopraveni zpět na parkoviště.