19. 1. 2020 | Kateřina Kubatková

Pod Radobýl míří lídr tabulky, dokážou se mu kališníci postavit?

V rámci dohrávky 3. kola o pořadí v play-off Stadion přivítá českobudějovický Motor. Kališníci se budou určitě snažit napravit předchozí prohru 4:5 z Budvar Areny. Jihočeši si s přehledem drží první příčku v tabulce a na druhé Piráty mají náskok 30 bodů. Litoměřice si před utkáním také připomenou desetileté výročí od postupu do 1. ligy.

Údaje po 13. kole
skupiny o pořadí v play-off

5. místo (72 bodů)
Postavení v tabulce
1. místo (109 bodů)
Skóre
Daniel Voženílek (18+30)
Nejproduktivnější hráč
Pavel Pýcha (10+37)
Martin Kadlec a
Markus Korkiakoski (oba 19 gólů)
Nejlepší střelec
Jan Veselý (21 gólů)
Patrik Marcel (11+13)
Nejproduktivnější obránce
Pavel Pýcha (10+37)
Adam Beran (91,70 %)
Tomáš Král (91,27 %)
Úspěšnost brankářů
Milan Klouček (92,48 %)
Jan Strmeň (90,89 %)
Chomutov – Litoměřice 3:1
Poslední utkání
Vsetín – České Budějovice 0:3

Po neúspěchu v Chomutově čeká kališníky další utkání Chance ligy. Tentokrát se v dohrávce 3. kola o pořadí v play-off představí na domácím ledě, kde přivítají první tým tabulky, českobudějovický Motor. Zatímco výsledky Stadionu jsou jako na houpačce, jihočeši stabilně vítězí. Výjimku tvoří pouze ztráta dvou bodů z 12. kola proti pražské Slavii.

Tolik diváku dorazilo do Litoměřic na utkání proti Motoru.

V předchozím zápase zavítali hráči Litoměřic do Chomutova. Ačkoliv po první třetině celek z královského města díky trefě Daniela Voženílka vedl, na vítězství to nestačilo. Ve druhé periodě se totiž prosadili dvakrát domácí, kteří svou výhru ještě umocnili gólem do prázdné branky před koncem hrací doby.

Jihočeši se v posledním odehraném duelu představili Na Lapači, kde Vsetínu nedovolili vstřelit ani jednu branku. Z Budějovických se nejprve prosadil ve 20. minutě forvard Jiří Šimánek, ve druhé části se dále blýskli Christov a Endál. Motor si tak z Valašska odvezl tři body a výsledek 3:0.

Oba týmy se proti sobě naposledy postavily 11. ledna v Českých Budějovicích. Kališníci zde téměř do poloviny utkání drželi třígólové vedení. Poté ale domácí předvedli nevídaný obrat a souboj ovládli poměrem 5:4. Severočeši byli ovšem v základní části prvním týmem celé Chance ligy, kterému se povedlo dobýt Budvar Arenu a odvézt si tři body. Je tedy zřejmé, že Stadion to na jihočechy umí.

Souboj v produktivitě i slavnostní zahájení

V Kalich Areně budou mít diváci možnost sledovat souboj nejproduktivnějších hráčů celé ligy. První příčku prozatím hájí s 48 body kapitán Stadionu Daniel Voženílek. Jistě se na něj ale bude chtít alespoň dotáhnout nejlepší hráč Motoru, obránce Pavel Pýcha, jemuž schází na litoměřického útočníka pouze jeden bod.

Severočeši se dále mohou spoléhat na střelecké umění svých nejúspěšnějších střelců Martina Kadlece a finského snajpra Markuse Korkiakoskiho (oba 19 gólů). Budějovičtí budou vyhlížet další úspěchy forvarda Jana Veselého (21 gólů).

Litoměřický klub si před utkáním s Motorem připomene desetileté výročí svého působení v 1. lize. Při slavnostním úvodu s názvem "Díky, kapitáne" na ledovou plochu dorazí pět vybraných kapitánů z uplynulé dekády. Vhodit slavnostní buly přijdou Ladislav Slížek, Jaroslav Kalla, Jaroslav Hašek, Martin Novák a Aleš Pavlas. Všichni kapitáni budou též oceněni za své služby. Začátek zápasu bude v Kalich Areně v 17:30. Přímý přenos můžete sledovat tradičně na Hokejka TV. Textový přenos bude k dispozici na onlajny.com.