7. 5. 2021 | Martina Kramerová

Po životní sezoně zůstává! Klub podepsal novou smlouvu s produktivním bekem

V kališnickém dresu sice odehrál Jan Holý prozatím jen jednu sezonu, v ní si ale vedl skvěle a posbíral spoustu vavřínů. Pod Radobýlem tak bude pokračovat i v příštím soutěžním ročníku.

Do Stadionu přišel Jan Holý z Jihlavy a hned ve své první sezoně pod Radobýlem se předvedl ve výborném světle. V litoměřickém dresu odehrál 45 zápasů, ve kterých nasbíral 38 kanadských bodů za 8 branek a 30 nahrávek.

Parádně si vedl především v play-off, kdy s stal se 17 body historicky nejproduktivnějším obráncem vyřazovací části Chance ligy. Navíc byl třetí v celkové produktivitě. S Patrikem Miškářem a Tomášem Plekance získali shodný počet bodů, první dva jmenovaní ale nastříleli víc gólů, a tak na Holého zbyla bronzová příčka.

Mezi obránci pak byl druhý v počtu gólů a druhé místo obsadil i v množství asistencí. Stříbrnou příčku obsadil také z pohledu ice timu. V play-off byl druhým nejvytěžovanějším hráčem.

V kališnickém dresu načneš druhou sezonu. Jak se na ni těšíš?

Těším se na ni hodně, jak jsem říkal před první sezonou, tak doufám, že každý rok se budeme posouvat, zlepšovat výsledky a předvedenou hru.

Jak probíhala jednání o tvém setrvání a měl jsi i nějaké další nabídky?

Každý se chce posouvat výš. Když ale nebyla nějaká konkrétní nabídka z extraligy, tak jsem věděl, že jinam do Chance ligy nepůjdu a rád zůstanu v Litoměřicích.

V loňském roce si v Litoměřicích působil prvním rokem. Jak se ti tu líbilo?

Líbí se mi tady hodně. Mám tu vše, co potřebuju a byl jsem nadmíru spokojený se vším.

Co tě přimělo zůstat na následující ročník?

Přiměl měl zůstat styl hokeje, který se tu hraje, jakou mám roli v týmu a skvělá parta, která tady je. Doufám, že se budeme posouvat dál.

V kabině budeš patřit mezi zkušenější. Jak se těšíš na předávání zkušeností mladým hráčům?

Asi se to nebude úplně lišit od té minulé sezony, ale když je potřeba něco říct mladším klukům a zkusit jim pomoct, tak rád pomůžu.

Již před několika týdny vám skončila sezona. Jak si užíváš volno?

Volno jsem si užíval skvěle. Byl jsem s rodinou, poté jsme s přítelkyní jeli na dovolenou. Teď už jsem začal s individuální přípravou a těším se až začne ta společná.

Část volna jsi strávil i na dovolené v Dubaji. Jak se ti tam líbilo?

Líbilo se mi tam hodně. Dubaj je takový jiný svět, když je všude poušť a najednou vidíte takové město se spoustou mrakodrapů, tak je to nádherné. Spíš jsem odpočíval, občas jsem si zašel do posilovny nebo zahrál nějaký sport.

Zanedlouho vám začne letní příprava. Nevadí ti, nebo ji nemáš úplně v oblibě?

Teď už mi ani nějak nevadí. Dřív mi vadila, protože jsme v Plzni v mým devatenácti letech jezdili dlouhé jízdy na kole. V současnosti, když už se jenom běhají nějaké sprinty a posiluje v posilovně, tak mě to baví.