4. 10. 2019 | Vít Trubička

Po týdnu opět doma, Stadion vyzve Třebíč

Na kališníky čeká další domácí utkání. Tentokrát se utkají s Třebíčí, která se v současné době drží na vítězné vlně. Svým soupeřům Horácká Slavia totiž nepodlehla už čtyři zápasy. Na kališníky tak čeká nelehký úkol - zastavit sérii rozjetého protivníka a udržet doma tři body.

Údaje po
6. kole

6. místo (16 bodů)
Postavení v tabulce
11. místo (12 bodů)
Skóre
Daniel Voženílek (3+7)
Nejproduktivnější hráč
Martin Šťovíček (3+5)
Martin Kadlec (4 góly)
Nejlepší střelec
Martin Šťovíček, Tadeáš Král (všichni 3 góly)
Aleš Pavlas (1+3)
Patrik Marcel (3+1)
Nejproduktivnější obránce
Lukáš Forman (2+2)
Tomáš Král (94,39 %)
Jan Škorpík (91,92 %)
Štěpán Lukeš (89,71 %)
Úspěšnost brankářů
Pavel Jekel (92,45 %)
Dominik Svoboda (87,88 %)
Přerov - Litoměřice 2:5
Poslední utkání
Prostějov - Třebíč 1:2 sn.

Třebíči nevyšlo zejména úvodních pět soutěžních duelů. V nich ovšem narazila na týmy z vyšších pater tabulky - České Budějovice, Přerov, Chomutov, Vsetín a Porubu. V této sérii vybojovali horáci jen jediný bod, a to když v prodloužení podlehli doma přerovským Zubrům.

class="image_box_text">
Radost hráčů Třebíče po výhře nad Havířovem

To vše se změnilo domácím duelem s Frýdkem-Místkem. Třebíčští v něm po vyrovnané první třetině nakonec rozstříleli svého soupeře 4:1, což jim jistě dodalo sebevědomí do dalších utkání. Ta také podle toho vypadala. Krátce po boji s Frýdkem si Třebíč poradila i na ledě Havířova, který porazila 3:1, doma pak srazila 4:2 nováčka ze Sokolova. Poslední zápas Třebíče byl ale vyrovnanější. Horáci v něm vyrazili do Prostějova a dlouho bojovali s vyrovnaným výsledkem, až nakonec vyřídili domácí tým v samostatných nájezdech.

I tak se ale Třebíč po devíti odehraných kolech drží s dvanácti body na jedenáctém místě tabulky. Na postupovou osmou pozici sice ztrácí jen tři body, přesto je mezi dvanáctou Třebíčí a osmou Jihlavou ještě pražská Slavia a Frýdek-Místek. Na litoměřický tým má Horácká Slavia ztrátu čtyř bodů.

V poslední době se lehce proměnilo pole útočníků v třebíčském kádru. Tým opustil Denis Kusý, jehož si stáhly domovské Pardubice jako reakci na špatný vstup do nového ročníku Tipsport extraligy. Kusého místo v sestavě ale zaujal Ladislav Bittner. Ten poprvé změnil působiště mimo libereckou organizaci, předchozích šest prvoligových sezon odehrál v Benátkách nad Jizerou. Navíc se po dlouhém zranění vrátil mladý útočník Jan Václavek, příchozí do Třebíče před startem nového ročníku Chance ligy.

Stadionu se doma daří, potvrdí to i tentokrát?

Litoměřický tým má v domovském prostředí velmi dobrou bilanci. Kromě blamáže s Havířovem dokázal vyhrát všechna ostatní utkání, proti Frýdku-Místku, Sokolovu i Prostějovu. Velmi dobře rozehranou má Stadion ale i venkovní bilanci. Bez bodu zatím odjel jen z Přerova. Slavii i Jihlavu dokázal potrápit tak, že utkání dospělo do samostatných nájezdů. V nich měl ale vždy více štěstí soupeř. O čtyři góly pak dokázal přehrát Benátky nad Jizerou a České Budějovice.

Tolik sezon čeká Třebíč na bodový zisk v Kalich Areně

Pro výhru Litoměřic mluví i loňská vzájemná bilance kališníků s Horáckou Slavií. Ta by se dala charakterizovat jako můj dům, můj hrad. Vždy to byl domácí celek, který bral všechny tři body. A tak Stadion zvítězil v Kalich Areně 3:2 a 4:2, zatímco z třebíčské KNHP ARENY odjel poražen 1:2 a 3:6.

Podaří se kališníkům na loňskou bilanci navázat a připsat si další domácí vítězství? Bonusem k tomu všemu by bylo přerušení vítězné série Třebíče. Utkání v Kalich Areně začíná v 17 hodin. Pokud nemůžete navštívit utkání osobně, připraven pro vás bude live přenos na Hokejka TV a textový přenos na Onlajny.com.