14. 12. 2018 | Vít Trubička

Po týdnu opět doma, Stadion přivítá Frýdek-Místek

Litoměřičtí hokejisté mají před sebou další domácí utkání. Do Kalich Areny přijede daleký Frýdek-Místek, se kterým Stadion sehrál zatím dva velmi vyrovnané zápasy. V tom domácím se navíc radoval z vítězství 4:3. Podaří se mu na tuto výhru navázat a přiblížit se na dostřel pátého Vsetína?

Údaje před

Nick Malík – 87,27 %
Třebíč – Litoměřice 6:3
poslední utkání
Frýdek-Místek – Třebíč 3:2 pp.

Frýdečtí hokejisté se snaží vydrápat na pozici, která patří právě Stadionu. Z dvanáctého místa ale ztrácejí na hranici postupu do play-off hned devět bodů, navíc kališníci mají díky středeční přestávce jeden zápas k dobru. Celou sezónu rysi střídají série výher a proher. Naposledy ubojovali dva body v prodloužení nad Třebíčí. Tomu ale předcházely prohry s ústeckým Slovanem, Kladnem a Havířovem.

Rysí ofenzivu vede Rostislav Martynek. Zkušený útočník sice odehrál ve frýdecko-místeckém dresu jen 24 utkání, v nich třináctkrát skóroval a čtrnáctkrát asistoval. Kromě toho párkrát nastoupil i za třinecké Oceláře. V počtu vstřelených gólů ho ale o jednu trefu převyšuje Štěpán Novotný. Zatímco nejlepším nahrávačem je David Kofroň s rovnou dvacítkou nahrávek.

V rysím dresu také zahájil sezónu mladý útočník Dan Przybyla. Ten zasáhl do devatenácti utkání s bilancí třech gólů a pěti asistencí. Pak se objevil ve Stadionu, kde načal první angažmá mimo třineckou organizaci. V dresu Litoměřic zatím zapsal šest kanadských bodů.

Autoři fotografie: Jan Velčovský, Kateřina Velčovská (hcf-m.cz)

Vzájemný zápas bude mít charitativní náboj

Celé utkání proti Frýdku-Místku se ponese v duchu pomoci Centru pro náhradní rodinnou péči v Litoměřicích. U vchodu budete moct vhazovat drobné finanční prostředky do připravených kasiček a sušenky do připravených boxů tamtéž. Do této pomoci se zapojí i firma Delikomat. Více informací i o dalších předvánočních charitativních akcí v gesci Stadionu naleznete ZDE.

Stadionu se daří hájit pozice pro play-off i přes obměněný kádr

Řada hráčů Stadionu odjela spolu s trenérem Brukem na turnaj hráčů do devatenácti let World Junior A Hockey Challenge do Kanady. Jejich místo v kádru zastoupili ně noví hráči - Štěpán Matějček, Filip Helt, Josef Jícha a Přemysl Svoboda. Naproti tomu odešli Matěj Zadražil s Ondřejem Buchtelou.

79
Tolik trestných minut již zvládl nasbírat důrazný Patrik Marcel, za což mu patří druhé místo v celé Chance lize.

I přes tyto změny kádru se daří Stadionu držet se na osmém místě tabulky Chance ligy. Na Třebíč a Havířov má v celkové pořadí soutěže čtyřbodový náskok. V průběhu prosince zatím Stadion dvakrát vyhrál a dvakrát prohrál. Na svém ledě naposledy famózně obrátil vývoj derby s Ústím nad Labem a porazil jej 6:2. Na Horáckou Slavii ale již v posledním kole nestačil a podlehl jí 3:6.

O post nejproduktivnějšího hráče se přetahují Jan Kloz s Markusem Korkiakoskim. Momentálně má mírně navrch český centr s šestnácti góly a devatenácti nahrávkami. Korkiakoski má ještě o dvě gólové nahrávky více, na Kloze ale ztrácí čtyři gólové trefy.

Utkání proti ambicióznímu Frýdku-Místku bude jistě velmi napínavé. Stadion si bude chtít udržet svou současnou pozici, zatímco Slezané se snaží vydrápat vzhůru. Úvodní buly „sušenkového“ zápasu bude vhozeno v 17 hodin. Mimo návštěvy Kalich Areny můžete přímý přenos z utkání sledovat na Hokejka TV.