11. 1. 2015 | Tomáš Lysý

Po první třetině jsme mohli prohrávat daleko větším rozdílem, ohlíží se útočník Stadionu Martin Novák za mačem Dukly s Litoměřicemi

Pokud padne litoměřickým hokejistům otázka na jejich první třetinu v duelu s Jihlavou, asi příliš pozitivních slov nebude třeba. Dukla totiž svého soupeře přehrávala a pokud by úvodní část skončila vyšším rozdílem než 2:0 ve prospěch domácí ekipy, nemohl by se nikdo divit. „První třetina byla z naší strany úplně hrůzostrašná. Vůbec jsem neplnili to, co jsme chtěli a co jsme si řekli v kabině, jak budeme hrát," nebere si servítky útočník Litoměřic Martin Novák. Ten sice ve druhé části nahrál na obě dvě přesilové trefy svého celku, ale vyrovnaný stav Stadion neudržel. Závěrečnou dvacetiminutovku vyhrála Dukla znovu 2:0 a v zápase plném vyloučení si připsala plný bodový zisk.

Martine, jak byste zhodnitil Váš dnešní zápas na ledě Jihlavy? Již na tiskové konferenci říkal trenér Litoměřic Daniel Tvrzník, že jste zaspali úvod zápasu. Jak si Váš špatný vstup do utkání vysvětlit?
Nevím, nevím, protože první třetina byla z naší strany úplně hrůzostrašná. Vůbec jsem neplnili to, co jsme chtěli a co jsme si řekli v kabině, jak budeme hrát. Vůbec jsme si nedrželi žádnou formaci a měli jsme hrozně špatnou hru v obranném pásmu. Hrozně špatně jsme se dostávali z našeho obranného pásma a zbytečně jsme vraceli puky do naší třetiny. Pak se nám nepovedla jedna přihrávka a zase jsme byli zbytečně pod tlakem.

Ve druhé třetině se Vám po dvou využitých přesilovkách podařilo vyrovnat. Vy jste na oba dva góly nahrál. Jak jste viděl situace z Vašeho pohledu?
My to máme s klukama domluvené. Máme sehraný vzorec, ze kterého se snažíme co nejvíce střílet nebo puky shazujeme na brankovou čáru a z ní se to snažíme nějak umlátit. Naštěstí se to dnes povedlo. Je ale škoda, že poté jsme poté nevyužili přesilovku pět na tři. Kluci v ní měli šanci, jak říkám, škoda, že neprotlačili puk do branky. Mohli jsme totiž vést 3:2 a zápas mohl být jiný. Zase však musím říci, že Jihlava měla daleko více příležitostí než my. Po první třetině jsme mohli prohrávat mnohem větším rozdílem, nemusela vést 2:0, ale klidně i 5:0.

Dá se říci, že nevyužitá dvojnásobná přesilová hra rozhodla zápas ve prospěch Dukly?
Mě se zdálo, že Jihlava byla trošku v útlumu, ale nevím, jestli by to rozhodlo. Podívejte se na první třetinu, prohrávali jsme o dva góly a dost lidí si třeba myslelo, že je zápas hotový, protože my jsme hráli první část úplně hrozně. Ale hokej je takový, že nikdy nevíte. Třeba bychom vedli 3:2, ale třeba by Jihlava hrála úplně jinak. Dva naše góly je trošku posadily do útlumu, ale ve třetí třetině zase začali hrát dobře. Ve třetí třetině byla některá vyloučení a některá sporná, ale to je prostě jedno, na to se nevymlouvám, protože naše hra zase nebyla taková, jakou bychom potřebovali.

Zápas provázala právě častá vyloučení. Např. ve středečním zápase Dukly v Prostějově byl poměr vyloučených 3:4, nyní 11:10. Co na to říkáte?
Mě se kolikrát zdálo, že rozhodčí ani vylučovat nechtěl, ale pod jakoby nátlakem domácích fanoušků, kteří začali pískat, se nechal strhnout. Na to se ale nemůžeme vymlouvat. Sudí pískal takhle na obě strany, něco pískl dobře, některé fauly byly sporné. Rozhodčí naší porážku určitě nezavinil.

Pokud se podíváme do tabulky, tak před zápasem jste měli před Duklou náskok sedm bodů. Nyní jste na pátém místě a na sedmou Jihlavu máte k dobru čtyři body. Tabulka je v této části soutěže až nečekaně vyrovnaná s minimálními bodovými rozdíly. Už jste to někdy v této fázi zažil?
Určitě ne. Většinou nějaká čtyřka nebo pětka týmů odskočí, za kterými je velká bodová mezera a hrálo se o dvě tři místa v play-off. Že by se hrálo takhle o hodně, to jsem opravdu nezažil.